ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

Školní rok 2023-2024

PŘEHAZOVANÁ

ilustrační foto Je to již v tomto školním roce podruhé, kdy se naši žáci zúčastnili okresního přeboru v přehazované přes síť. Na podzim 2023 zvítězili a zahráli si krajské kolo.

Na závěr probíhajícího školního roku proběhla přehazovaná ještě jednou s tím, že vítězné družstvo se zúčastní krajského kola po prázdninách, tedy v novém školním roce 2024/2025.

Turnaj proběhl v pátek 14.6. na venkovních hřištích ZŠ Morávkova a do soutěže se zapojilo celkem sedm týmů smíšených družstev. Šestici hráčů v poli tedy tvořili čtyři hoši a dvě dívky.

Naše družstvo postupně porazilo 2:0 na sety ZŠ Nádražní, ZŠ Purkyňovu, ZŠ Vyhlídku „A“, ZŠ Vyhlídku „B“, ZŠ Morávkovu „A“ a v posledním zápase jsme remizovali s Morávkovou „B“ 1:1. Tím jsme v celkovém hodnocení obsadili 1. místo a budoucím páťákům jsme zajistili účast v krajském kole. Hoši a děvčata předčili všechna ostatní družstva svojí skvělou hrou a zaslouženě sklízeli uznání i od doprovázejících učitelů zúčastněných týmů.

Reprezentovali nás: M. Hořava, S. Kalinová, M. Krajčík, T. Novák, A. Rozehnal, T. Světlík, N. Šarounová, J. Žižlavský (třída 5.A), J. Brovják, F. Kummer, L. Křapová (třída 5.B) a L. Hrabovská ze 4.A.

Gratulujeme k vítězství a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.