O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

O ŠKOLE
MATEŘSKÁ ŠKOLA
Představení školy
Pro předškoláky
Školská rada
Projekty
Učební dokumenty
Zaměstnanci školy
Školní rok 2017/18
Vyučovací hodiny
Rozvrh hodin
Školní řád ZŠ a MŠ
Poskytování informací
Výroční zprávy
Užitečné odkazy
Volná místa
Dokumenty
Projektová výuka
Úspěchy žáků
Přírodovědná gramotnost
EU peníze školám
Kontakty, konzultační hodiny
Elektronická žákovská knížka
GDPR

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

Úspěchy žáků v soutěžích a olympiádách

Školní rok 2017 / 2018
.
.
Atletický trojboj 2018
Dne 25. 6. 2018 se uskutečnil Atletický trojboj - okresní kolo pro první stupeň (ročník třetí až pátý). Disciplíny, ve kterých mladí atleti závodili -  běh na 60m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Sluníčko pod mrakem a dráha kluzká.
Těžké podmínky napověděly, že to bude jedna velká dřina. Za naší školu závodila dvě družstva jedno chlapecké a druhé dívčí. Každé družstvo mělo vždy čtyři závodníky. Na domácí půdě jsme chtěli ukázat soupeřům, že jsme na ně připraveni. Družstvo dívek získalo v okresním kole druhé místo a chlapecké družstvo dokonce zvítězilo. Někteří se blýskli skvělými individuálními výkony. Karolína Diasová zvítězila ve skoku dalekém a obsadila druhé místo v hodu kriketovým míčkem. Alžběta Suchomelová získala první místo v hodu kriketovým míčkem. Daniela Řiháková se umístila na třetím místě ve skoku dalekém. Další členkou družstva byla Barbora Ryšánková. Z chlapců byl nejrychlejší Sebastian Drlík, který vyhrál běh na 60 m a hod kriketovým míčkem. Další závodníci z družstva Jonáš Huška, Thomas Korolkov, Ondřej Zemann, náhradníci Max Spisar a Daniel Ryšánek.
Veliká gratulace!!!
.
ADEX nanukový víceboj 2018
Dne 19. 6. 2018 se uskutečnil na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově  -  ADEX nanukový víceboj. Každý závodník soutěžil v pěti disciplínách (60m př., 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a 800m). Všechny víceboje jsou velice náročné, protože musíte splnit všechny disciplíny v jediný den.
Příjemné a hlavně bezvětrné letní počasí atletice velice přálo. Veliké poděkování patří všem závodníkům a závodnicím. 
Kategorie mladších žáků:
4. místo – Václav Hanulík (atletika Orel vyškov)
5. místo Vojtěch Pechmann (AHA Vyškov)
8. místo – David Růžička (AHA Vyškov)
9. místo – Lukáš Sűsser (AHA Vyškov)
10. místo – Sebastian Drlík (AHA Vyškov)
11.místo – David Šmíd (AHA Vyškov)
13.místo – Patrik Šášek (AHA Vyškov)
Kategorie mladších žákyň:
2. místo – Daniela Říháková (AHA Vyškov)
4. místo – Kateřina Bébarová (AHA Vyškov)
5. místo – Alžběta Suchomelová (AHA Vyškov)
6. místo – Michaela Zdražilová (AHA Vyškov)
7. místo – Lucie Křetínská (AHA Vyškov)
8. místo – Barbora Žaludová (AHA Vyškov)
9. místo – Elena Šarkȍziová
10. místo – Veronika Orálková
11. místo – Sabina Slezáková
Výsledky najdete na:
www.atletika/vysledky/
Veliká gratulace!!!
 
.
.
Druhé kolo Krajského přeboru JMK družstev mladšího žactva v Břeclavi
Dne 14. 6. 2018 se uskutečnilo druhé kolo Krajského přeboru JMK družstev mladšího žactva v Břeclavi.  První kolo chlapci jasně vyhráli a děvčata obsadila třetí místo. Postup byl na dosah, jen ho potvrdit v Břeclavi. Tajně jsme si věřili, že vše klapne.
Plni očekávání jsme se vydali do Břeclavi. Složení družstev bylo nejsilnější za poslední roky. Do atletických bojů o cenné body jsme vyrazili v této sestavě. Žáci z naší školy, kteří reprezentovali:  Lucie Křetínská, Vojtěch Pechmann (získal 5 bodů pro družstvo), Sebastian Felix Drlík (získal 10 bodů pro družstvo), David Růžička (získal 2 body pro družstvo), Lukáš Sὕsser, Patrik Šášek, David Šmíd, Kateřina Bébarová (získala 3 body pro družstvo), Elena Šarkὃziová (získala 3 body pro družstvo), Daniela Řiháková, Patricie Veselá (získala 1 bod pro družstvo), Alžběta Suchomelová (získala 1 bod pro družstvo), Veronika Matzová a Sabina Slezáková. Družstvo mladších žáků vyhrálo a děvčata obsadila třetí místo. Obě družstva v pohodě postoupila do finále Moravy. Gratulujeme všem co se zúčastnili, bojovali a podali hezké výkony. Výsledky najdete na: http://online.atletika.cz/vysledky
.
.

Dne 10. 6. 2018 se uskutečnilo třetí kolo Krajského přeboru JMK družstev staršího žactva v Břeclavi. Právě po třetím kole mělo být známo, která družstva postoupí na Mistrovství Moravy a Slezska do Šumperka.
Věděli jsme, že je před námi nelehký úkol, a že když budeme mít trošku štěstí a bude se nám dařit, tak by postup nebyl tak nemožný. Bohužel se nám tolik nevedlo a naše obě družstva nepostoupila. Výprava atletů a atletek z naší školy, kteří oblékli dres AHA Vyškov, a kteří bojovali o postup do finále Moravy a Slezska: Aleš Fiala, Lukáš Němec, David Smerečynskyj, Matyáš Weinreich, Natália Jakubcová, Lucie Skalníková, Radka Vláčilová, Amálie Ilgnerová, Karolína Smolová, Karolína Pauříková a Iva Janasová (získala 14 bodů - nejvíc ze všech závodnic z družstva, protože vyhrála oštěp a v disku byla osmá). Družstva chlapců i děvčat obsadila pěkná pátá místa. V ideálním, teplém, atletickém počasí padlo spousta osobních rekordů, blahopřejeme všem, kteří se tohoto atletického klání zúčastnili, bojovali a podali hezké výkony.
http://online.atletika.cz/vysledky
.
.
Čokoládová tretra-  červen 2018
Krásné počasí, atletické hrátky Atletiky pro děti na straně jedné a napětí na straně druhé - jak že to vlastně dopadne? Vždyť v sázce byly nejen výkony, ale hlavně souboje o 8 postupových míst do krajských finále (novinka tohoto ročníku).  
Na atletickém stadionu za parkem se představilo 30. 5. 2018 bez mála čtvrt tisícovky startujících, přičemž prestižní vítězství vybojovali:
Běh na 60 m:
1. místo - Matěj KRAJČÍK (AHA Vyškov), 13,57 s.
Běh na 200 m:
1. místo - Karel PECHMANN (AHA Vyškov), 34,38 s.
Běh na 800m
2. místo – Jindřich Osolsobě (AHA Vyškov), 2:26.59 s.
Blahopřejeme všem vítězům a postupujícím do krajského finále 7. 6. 2018 v Brně, děkujeme za předvedené výkony všem účastníkům.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/33902

Malý Kontinentální pohár
Atletická akce roku Kontinentální pohár v Ostravě se rychle blíží - 8. až 9. září 2018. Ostravští pořadatelé se již více jak rok na tento atletický megapodnik zodpovědně připravují. Je zde generálka - ve středu 6. června 2018 se na slavném vítkovickém atletickém stadionu představí dorostenecké týmy moravskoslezských krajů, aby poměřily síly ve formátu soutěží, které čekají návštěvníky v září tohoto roku.
Znamená to tedy, že na základě dosavadních výsledků a tabulkových postavení atletů, se tvoří krajské reprezentace.

Mezi nominovanými atlety reprezentace Jihomoravského kraje je i naše žákyně:
Anna Kalincová - běh na 300 m př.
Přejeme atletům hezké atletické zážitky a pořadatelům mnoho sil do závěrečné přípravy Kontinentálního poháru v Ostravě - viz: http://www.ostrava2018.org/
.
.
Bronzové ukončení školního roku v matematických soutěžích!
Po sérii výborných výsledků v matematických olympiádách se i v poslední soutěži – Pythagoriádě – podařilo našim žákům získat opět skvělá umístění.
Mezi soutěžícími šestých ročníků a víceletých gymnázií čtvrté  místo obsadil Tomáš Bednařík (6.A),  velmi dobře si vedla mezi sedmáky i Magda Kolaříková (7.B), která obsadila 3. místo.  V soutěži osmých tříd cinkla další medaile, když tradičně výborný výkon předvedl Jindra Osolsobě (8.A).
Všem gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
Výsledky:
 
6.roč.: 4.místo: Tomáš Bednařík (6.A)
7.roč.: 3. místo: Magda Kolaříková, 7.B
           8. místo: Kristýna Kolísková (7.B)
           10. místo: Michaela Nová (7.A)
8.roč.: 3.místo: Jindřich Osolsobě (8.A)
 
.
.
OVOV – krajské kola 2018
Dne 31. 6. 2018 se uskutečnilo krajské kolo v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) v Brně. Z okresního kolo se kvalifikovali tito žáci naší školy: Alžběta Suchomelová (tř. 5. A) a Jindřich Osolsobě (tř. 8. A).
Na naše závodníky čekalo šest disciplín (hod kriketovým míčkem, běh na 60 m, skok daleký, shyby 2 min., lehy – sedy 2 min., běh na 1000 m, nebo dribling), tedy pořádná porce sportovní dřiny. Stadion ve sportovním areálu VUT v Brně už svou nevšední modrou barvou dával najevo, že se bude soutěžit naplno a do posledního zbytku sil. Celým závodem nás provázela Šárka Kašpárková a Michal Pogany. Vítězové dané kategorie postupují do celorepublikového finále, které se bude pořádat v září v Brně. Nejlepšího výsledku se dočkala Alžběta Suchomelová, která porazila všechny soupeře ve svých věkových  kategoriích a kvalifikovala se na republikové finále 2018. Jindřich Osolsobě se umístil na krásném 16. místě v kraji.
Veliká gratulace !!!
.
.
Přebory JMK v atletice - Břeclav, červen 2018
Atletická sezona na dráze je v plném proudu, dokonce jako druhý z řady mistrovských závodů je za námi, když nejlepší jihomoravští atleti kategorií mladšího a staršího žactva se sešli v Břeclavi, aby se utkali o cenné přebornické tituly Jihomoravského kraje. Výprava mladých atletů a atletek z naší školy, kteří oblékají dres AHA Vyškov se vydala do Břeclavi.
Další žáci, kteří se závodů zúčastnili: Lucie Skalníková, Radka Vláčilová, Amálie Ilgnerová, Adam Konšel, Karolína Smolová, Lea Čechová, Monika Čonková, Jiří Pavlík, Tereza Mikulíková, Lucie Křetínská, Jindřich Osolsobě, Vojtěch Pechmann, Matěj Oršel, Sebastian Felix Drlík a Lukáš Němec.
Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
2. místo - AHA Vyškov "A" (Matouš ČERNÝ, Sebastian DRLÍK, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA), 34,64 s.
3. místo - AHA Vyškov "B" (Michal DERKA, Filip JAŠÍČEK, Vojtěch PECHMANN, Adam ŽEMLIČKA)
Hod kladivem, 4 kg, žáci:
5. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 24,47 m
Vrh koulí, 4 kg, žáci:
10. místo - Matěj ORŠEL, 9,76 m
Hod diskem, 1 kg, žáci:
7. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 25,24 m
Běh na 150 m, ml. žáci:
9. místo - Vojtěch PECHMANN, 22,19 s.
Běh na 1500 m, žáci:
4. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 4:56,93 min.
Běh na 800 m, ml. žáci:
7. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:42,23 min.
Vrh koulí, 2 kg, ml. žáci:
3. místo – Silvie HANULÍKOVÁ
Vrh koulí, 3 kg, ml. žáci:
2. místo - Václav HANULÍK
9. místo - Sebastian DRLÍK, 7,31 m
Hod kriketovým míčkem, ml. žáci:
5. místo – Václav HANULÍK
10. místo - Sebastian DRLÍK, 49,42 m

.
.
.
květen 2018- Přebor Jihomoravského kraje v atletice – mladší žactvo
V Hodoníně byla zahájena soutěž družstev Přeboru JMK, sk. B. Výprava směřovala k Hodonínu s přáním, aby přestalo pršet, což se naplnilo. Obě družstva zahájila soutěž na medailových pozicích, což je vzhledem k dalšímu kolu soutěže (14. 6. 2018 v Břeclavi) povzbudivé, první tři družstva si po dvou kolech soutěže zajistí postup na finále Mistrovství Jižní Moravy, které se koná 20. září v Břeclavi.
Družstvo AHA Vyškov mladších žáků
Pořadí družstev mladších žáků na 1. kole Přeboru JMK,sk. B, 17.5.2018 v Břeclavi:
1. místo - Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 92 bodů
2. místo - Atletický klub Hodonín, z. s. - 64
3. místo - TJ Lokomotiva Břeclav - 30
4. místo - AC Čejkovice - 8
Vynikající výkon družstva doprovázely skvělé výkony jednotlivců:
Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
1. místo - AHA Vyškov (Sebastian Felix DRLÍK, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA, Matouš ČERNÝ), 34,31 s.
Běh na 800 m, ml. žáci:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:43,06 min.
Hod oštěpem, 500 g., ml. žáci:
2. místo - Sebastian DRLÍK, 25,60 m
Vrh koulí 3 kg, ml. žáci:
3. místo - Sebastian DRLÍK, 7,55 m
6. místo - Patrik ŠÁŠEK, 6,74 m
Běh na 60 m, ml. žáci:
5. místo - David RŮŽIČKA, 9,08 s. (v rozběhu 9,32 s.)
Blahopřejeme družstvu k vítězství a k předvedeným výkonům. Bodovalo v každé disciplíně prvních 6 atletů, bodové zisky se takto hromadí velice těžce. V případě chlapců AHA Vyškov se tento ukazatel podařilo v Hodoníně beze zbytku naplnit. Žáci naší školy, kteří se zúčastnili závodů: Vojtěch Pechmann, David Růžička, Lukáš Sűser, Patrik Šášek, David Šmíd.
Družstvo AHA Vyškov mladších žákyň
Pořadí družstev mladších žákyň na 1. kole Přeboru JMK,sk. B, 17.5.2018 v Břeclavi:
1. místo - TJ Lokomotiva Břeclav, 108 bodů
2. místo - Atletický klub Hodonín, z. s., 46
3. místo - Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 43
4. místo - AC Čejkovice - 0
U děvčat "Ahaček" se naprosto vytratily běžkyně, prostě nejsou. Bodový zisk na tratích 60 m až 800 m rovná se 0. Absolutorium zaslouží opory družstva, které hromadily cenné body:
Hod oštěpem, 400 g ml. žákyně:
4. místo - Veronika ORȦLKOVÁ, 20,79 m
Skok vysoký, ml. žákyně:
6. místo - Kateřina BÉBAROVÁ, 1,21 m
Vrh koulí, 2 kg, ml. žákyně:
2. místo - Veronika ORÁLKOVÁ, 8,20 m
5. místo - Elena ŠARKȌZIOVÁ, 6,89 m
6. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 6,69 m
Štafeta 4 x 60 m, ml. žákyně:
5. místo - AHA Vyškov (Daniela ŘIHÁKOVÁ, Tereza RAČANSKÁ, Veronika ORÁLKOVÁ, Adéla DEKANOVÁ), 39,31 s.
Blahopřejeme děvčatům k bronzové příčce a přejeme hodně štěstí při 2. kole soutěže 14. 6. 2018 v Břeclavi. Žákyně naší školy, které se zúčastnily závodů: Elena Jakubcová, Lucie Křetínská, Karolína Přibylová, Sabina Slezáková, Elena Šarkȍziová, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Veronika Orálková, Patricie Veselá, Daniela Řiháková, Alžběta Suchomelová.
Kompletní výsledky najdete na: http://online.atletika.cz/vysledky/35028/0/2
.
.
.
Okresní kolo Pohár rozhlasu mladších žáků a žákyň
Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v  Poháru rozhlasu mladších žáků a žákyň (ročník narození 2005 a 2006). Pohár rozhlasu jsou tradiční atletické závody mezi základními školami. Poprvé bylo přihlášeno rekordních dvanáct základních škol. Naše škola složila družstvo – mladších dívek a chlapců.
Bohužel naše soupiska nebyla kompletní z důvodu zranění a nemocí žáků. I tak jsme šli do závodu s odhodláním a bojovností. Počasí bylo spíše podzimní, ale my se ho nezalekli. Mladší žáci po velkém a bojovném výkonu vybojovali šesté místo v okrese. Nejlépe si vedl Vojtěch Pechmann, který získal dělené první místo ve skoku vysokém a druhé místo v běhu na 1000m. Složení družstva mladších chlapců: Tomáš Bednařík, David Růžička, David Šmíd, Vojtěch Pechmann, Patrik Šášek, Sebastian Felix Drlík, Daniel Ryšánek a Lukáš Sűser. Mladší žákyně získala páté místo v okrese. Nejlépe si vedla Michaela Zdražilová, která obsadila čtvrté místo ve skoku vysokém a Barbora Žaludová, která vybojovala v hodu kriketovém míčkem páté místo v okrese. Složení družstva: Sabina Gregušová, Barbora Žaludová, Veronika Orálková, Patricie Veselá, Silvie Hanulíková, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Michaela Zdražilová a Lucie Křetínská.
Všem zúčastněným gratulujeme!!!
.
.

Štafetový pohár 2018
Dne 14. 5. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola ve Štafetovém poháru v Břeclavi. Na Štafetový pohár jsme vyrazili ve velmi dobré pohodě a náladě, protože okresní kolo jsme jasně vyhráli. Soutěžilo se ve štafetovém běhu 8 x 100m (1.– 3. ročník) a 8 x 100m (4.– 5. ročník) a kombinací těchto dvou štafet vznikly dvě štafety na 8 x 200m.

Ve štafetě 8 x 200m se započítává rychlejší čas. Nakonec se tyto tři časy sečtou a vyjde konečné pořadí. Po doběhnutí a přepočítání všech časů to naši štafetu vyneslo na deváté místo v kraji. Škoda jen, že nás ráno při cestě na závody zdržela výluka vlaku a dopravní špička v Brně. Organizátor nám sice povolil start našich štafet v náhradním čase, ale bohužel se neběželo se soupeři, ale jen naše štafety proti sobě. Neměli jsme srovnání se soupeři.  Složení štafet: Nicolas Zdeněk Zeman, Jonáš Hruška (tř. 4. A), Alžběta Suchomelová, Radim Kolařík, Barbora Ryšánková (ze tř. 5. A), Daniela Řiháková, Karin Tutková, Sebastian Felix Drlík, Thomas Korolkov a Zuzana Orálková (všichni ze tř. 4. B). Dále pak Eliška Křetínská, Lucie Kozílková, Justina Trefiliková, Eva Václavíková, Karel Pechmann, Daniel Alex Kingma, Marc Alex Kingma, Daniel Zdražil, Valérie Rumlerová a Matyáš Kopřiva (všichni ze tř. 3. A).
Blahopřejeme !!!
.
.
17.5.2018 OKRESNÍ KOLO DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ
Ve čtvrtek proběhlo na DDH Vyškov okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Naše škola byla zastoupena družstvem žáků sedmých ročníků ve starší kategorii.
Bohužel počasí nepřálo a tak byla soutěž přesunuta na ZŠ Purkyňova. Zde žáci soutěžili ve zdravovědě, znalostech dopravních předpisů a v jízdě zručnosti/ta se konala se v hale zdejší školy/. Z důvodu bezpečnosti/stálý déšť/ se neuskutečnila jízda dle pravidel silničního provozu přímo v areálu DDH. Přesto si naši žáci vedli velmi dobře a získali v soutěži družstev pěkné třetí místo. V soutěži jednotlivců získala první místo v kategorii starších dívek Tereza Mikulíková a stala se tak nejlepší účastnicí.          
Reprezentovali nás: Khuslensolongo Erdenebayar, Tereza Mikulíková, Šimon Brtník a Antonín Vrána. Dětem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
.
.
Výsledky matematické olympiády
Po úspěšném vyřešení školního kola postoupili do okresního kola matematické olympiády nejúspěšnější zástupci 6., 7. a 8. ročníku. Zde  je kladen důraz na postup v jednotlivých krocích, které vedou k vyřešení úloh. Naši žáci se neztratili a opět, díky Kristýně Kolískové (7.B) , obsadili medailová umístění. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!!!!!

6.roč.
5.místo   Michaela Zdražilová
6. místo  Tomáš Bednařík
7.roč.
3. místo  Kristýna Kolísková
6. místo  Magda Kolaříková
8.roč.
5. místo  Jindřich Osolsobě
.
.
Školní kolo matematické Pythagoriády
Školního kola této matematické soutěže se zúčastnili žáci z prvních skupin matematiky  6.-8. ročníků. Během jedné hodiny měli vyřešit co nejvíce z 15 logických úloh, z nichž některé byly složitější a některé jednodušší. A kdo si poradil nejlépe?

 6. roč.: 
1. Tomáš Bednařík
 2. Martin Štreit
 3. Vojtěch Pechmann, Patrik Šášek
7.roč.:  
1. Magda Kolaříková
 2. Kristýna Kolísková
 2. Michaela Nová
8.roč.  
1. Jindřich Osolsobě
 2. Michaela Paludová
 3.Jan Látal, Tomáš Petr Jelínek
Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!
.
.
 OVOV – Okresní kolo 2018
Dne 27. 3. 2018 se uskutečnilo Okresní kolo v OVOV (ODZNAK VŠESTRANOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ). Naše škola vyslala čtyři závodníky do tohoto okresního kola, které se pořádalo v Bučovicích. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj. Záštitu nad okresním kolem měla Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996). Soutěžilo se v těchto disciplínách -  hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2 min.), kliky (2 min.), lehy – sedy (2 min.), driblování (2 min.), nebo plavání (2 min.), trojskok (tři žabáky za sebou). Velice náročné, když tyto disciplíny musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne.
Za naší školu soutěžili: Jindřich Osolsobě (třida 8. A), který ve své kategorii zvítězil a slavil postup do krajského kola. Alžběta Suchomelová (třída 5. A), která obsadila druhé místo ve své kategorii a také postoupila do krajského kola. Vojtěch Pechmann (třída 6. A) získal nádherné třetí místo ve své kategorii, ale postup do kraje se nekonal. Daniela Řiháková (třída 4. B), která získala nepopulární čtvrté místo a také nepostoupila do kraje. Všem zúčastněným gratulujeme. 
Gratulujeme!!!
.
.
Petr Nohejl je úspěšným řešitelem krajského kola matematické olympiády!
Druhým místem v okresním kole si Petr Nohejl (9.A) zajistil postup do krajského kola. To se uskutečnilo v Brně na gymnáziu Vídeňská. Celkem se tohoto kola zúčastnilo 74 žáků základních škol a víceletých gymnázií.
Během čtyř hodin měli co nejlépe vyřešit čtyři složité příklady, se kterými si Petr poradil výborně a z celkového počtu 24 bodů získal 21 bod. Dosáhl tak čtvrtého nejvyššího počtu bodů. Petrovi k tak výbornému výsledku gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy.
.
Výsledky školního kola matematické soutěže Klokan.
Naše škola se zapojila do celostátní matematické soutěže Klokan. Přestože všechny úlohy nebyly jednoduché, opět někteří žáci předvedli špičkové výkony. Všem účastníkům gratulujeme!
Výsledky:
Cvrček: ( 2. a 3.ročník)           Klokánek (4. a 5. ročník)
1. Justina Trefilíková 3.A                       1. Adam Ševčík    5.A
1. Radim Jabůrek 3.A                            2. Václav Slezáček  5.A
3. Radek Škrob  3.B                              3. Ema Nezdařilová  5.A

             Benjamin: ( 6. a 7.ročník)         Kadet (8. a 9. ročník)
1. Kristýna Kolísková  7.B                       1. Petr Nohejl         9.A
2. Tomáš Bednařík      6.A                      2. Štěpán Zlatník   9.A
2. Michaela Nová        7.A                       3. Štěpán Šmíd       9.A
.
.
Okresní kola v basketbalu 2018
Dne 7. 3. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu starších žáků 8. a 9. tříd na naší horké, domácí půdě.
Do okresního kola bylo přihlášeno šest základních škol. Celý turnaj byl rozdělen do dvou hracích skupin, ve kterých se hrálo každý s každým.  Naše družstvo složeno z basketbalových hvězd školy hrálo s nasazením a srdcem, ale bohužel chybělo i toho štěstíčka. Dvě výhry v turnaji nás odsunulo na bramborovou pozici. Čtvrté místo v okrese je velmi pěkné. Složení družstva: Matěj Mikulík, Štěpán Šmíd (nejlepší hráč), Adam Zlatník, Vojtěch Olejníček, Aleš Fiala, Matěj Oršel, Filip Rozehnal (všichni z 9. A), Adam Konšel (z tř. 8. A) a Jindřich Osolsobě (z tř. 8. A).
V pátek 9. 3. 2018 se opět na naší škole  konalo OK v košíkové starších děvčat 8. a 9. tříd.  V prvním zápase jsme jistě v poměru 42 : 0 porazili ZŠ Rousínov a v druhém 26 : 12 ZŠ Tyršova.  Poslední zápas bylo v podstatě finále, protože zde hrály neporažené týmy.  Proti  ZŠ Nádražní 5, které měla v sestavě 3 - 4 basketbalistky jsme ještě v poločase vedli o 2 body.  Bohužel v závěru   nám soupeř utekl a prohrály jsme 20 : 14. Děvčata podala výborný výkon a měla na to postoupit do krajského kola, chybělo nám jen trochu štěstí při hodech a možná i více zkušeností v takto vypjatých zápasech. Naší nejlepší hráčkou byla Michaela Gregušová, kterou  zdatně podporovaly  spolužačky z 9. třídy (Kristýna Jabůrková, Iva Janásová, Anna  Kalincová a Nina Rozehnalová) a  ze 7. třídy Tereza Mikulíková.  Děvčata z 8.. A (Veronika Konšelová a Michaela Paludová) se do hry  dostala méně, ale načerpala  zkušenosti, které možná zúročí v příštím roce.  Všem děvčatům gratulujeme ke krásnému druhému místu v okrese.
Gratulujeme !!!
.
.
Přebor škol Jihomoravského kraje v obřím slalomu 2018
Tereza Mikulíková (tř. 7. A) obsadila v kategorii 6. - 7. tříd v jednotlivcích 1. místo v Jihomoravském přeboru základních škol v obřím slalomu. Tímto naše škola obsadila celkově 8. místo.
Veliká gratulace!!!
.
.

Běhání se svíčkou 2018
Dne 7. 3. 2018 se na atletickém stadionu za parkem ve Vyškově uskutečnil další ročník Běhání se svíčkou. Poměrně příjemné běžecké počasí přilákalo na start 65 závodníků. Červený tartan stadionu byl lemován bílými mantinely sněhu, asi jako pozdrav končící zimy, když tento závod vlastně tradičně otevírá atletickou sezonu na otevřeném hřišti. K vidění byla celá řada strhujících soubojů o vítězství.
Atletická přípravka – hoši (400 m)
3. místo – Karel Pechmann   AHA Vyškov
8. místo – Radim Jabůrek   Orel Vyškov
9. místo – David Jabůrek   Orel Vyškov
11. místo – Matěj Krajčík    Aha Vyškov
Atletická přípravka – dívky (400 m)
1. místo – Alžbeta Suchomelová   AHA Vyškov
6. místo – Daniela Sedláková   AHA Vyškov
8. místo – Šárka Sedláková   AHA Vyškov
Žáci (800m)
2. místo -  Jindřich Osolsobě   AHA Vyškov
3. místo – Lukáš Němec   AHA Vyškov
Mladší žáci (800m)
5. místo  - Vojtěch Pechmann  AHA Vyškov
Gratulujeme!!!
.
 
.
Mistrovství republiky žáků a žákyň
Po MČR dospělých, po gigantu aneb MČR dorostu a juniorů přišli na řadu žákyně a žáci, aby se v překrásné atletické hale ve Vítkovicích utkali v prvním březnovém víkendu o velmi cenné republikové tituly a medaile. Výprava atletů AHA Vyškov vyjela do Ostravy s odhodláním bojovat o co nejlepší umístění ve čtyřech disciplínách - běhu na 3000 m, vrhu koulí, překážkovém sprintu a skoku o tyči. Naše škola měla jednoho zástupce na MČR v Ostravě. Jindřich Osolsobě byl vybrán na trať 3000m. Jindra běžel pěkný závod, ve kterém vylepšil čas, kterým se na MČR kvalifikoval. Je to dobrý počin, s maximální bojovností, při premiéře na republikovém mistrovství. Získané zkušenosti jsou k nezaplacení. 
15. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 10:54,88 min.

.
.
V pátek, 23. 2. 2018, se konalo 3. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, pořádané SPŠ Chemickou v Brně. Součástí dne byla i exkurze ve farmaceutické společnosti Synthon, kde proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Nejúspěšnější soutěžící si odnesli nejen diplom, ale
i hodnotné věcné ceny.
V Jihomoravském kraji se do soutěže přihlásilo více než 1 820 soutěžících a do 3. kola postupovalo 22 nejlepších.
Z naší školy se do 3. kola probojovali 2 soutěžící z 9. ročníku. Vojta Olejníček, který skončil na pěkném 19. místě a Petr Nohejl, který vybojoval úžasné 6. místo. Do celostátního kola postupovali pouze 4 nejlepší, což se nám bohužel nepodařilo. Přesto to byl od kluků perfektní výkon
a k dosaženém výsledkům jim moc gratulujeme.
.
.
Petr Nohejl - opět úspěch v matematické olympiádě!
Koncem ledna se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády 9. ročníků a víceletých gymnázií. Výborně naši školu reprezentoval Petr Nohejl z 9.A, který se v silné konkurenci neztratil  a obsadil celkově 2. místo a vybojoval si tak postup do krajského kola.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
.
Okresní kolo v zeměpisné olympiádě 2018
V úterý 20. 2. 2018 proběhlo okresní kolo v zeměpisné olympiádě 6. a 7. ročníků – kategorie A a B. Naši školu reprezentoval v kategorii B – Václav Hanulík ze třídy 7. A. Ve středu 21. 2. 2018 proběhlo okresní kolo v zeměpisné olympiádě 8. a 9. ročníku – kategorie C. Do soutěže se nominovali dva naši žáci Petr Nohejl ze tř. 9. A a Jindřich Osolsobě ze tř. 8. A.
S velice těžkou olympiádou si oba dva hravě poradili a obsadili nesmírně cenná místa. Petr Nohejl obsadil překrásné 4. místo a Jindřich Osolsobě se umístil na 8. místě.
Václav Hanulík ze 7.A obsadil 17. místo.
Veliká gratulace k výborné reprezentaci školy!!!
.
Vojtěch Pechmann v Hustopečích třetí
Tradiční Hustopečské skákání lze nazvat atletickým výškařským mítinkem světové úrovně. Závodu proběhl ve čtvrtek 25. 1. 2018, když souboj s výškařskou laťkou absolvovala kategorie mladšího a staršího žactva.
Závod provázela, tak jako vždy, hezká sportovní atmosféra. O atletické zastoupení z naší školy se postaral Vojtěch Pechmann.
Výsledky:
Mladší žáci, skok vysoký:
3. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,40 m
Blahopřejeme k výbornému výkonu !!!
.
.
24.1.18 - Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích 2018
Mistrovství Moravy a Slezska bylo opět přehlídkou všeho, co dokáží atletické víceboje nabídnout. Radost, naději i slzy zklamání.
Těžká konkurence nejlepších moravskoslezských všestranných atletů byla navíc okořeněna i mnohými závodníky z Čech, kteří plnili limity nejen na start na domácí šampionát vícebojařů. Předvést zde své umění, zúročit vše, co za léta tréninku naučili. Vícebojařské zkušenosti praví, že boj končí až po poslední disciplíně. Cesta k ní je opravdu daleká, děvčata v celodenním klání absolvovala pět disciplín. Naše škola měla zastoupení v atletce Anničce Kalincové.
Dorostenky, halový pětiboj:

13. místo – Anna KALINCOVÁ (2002), 2632 bodů
60 m př. – 9,75 s. (759 bodů; 13. místo), dálka – 4,54 m (438 bodů, 18. místo), vrh koulí 3 kg – 6,91 m (329 bodů, 22. místo), výška - 1,44 m (555 bodů, 17. místo), 800 m – 2:41,93 min. (551 bodů, 9. místo) 
Gratulujeme za vzornou reprezentaci !!!
.
.
20.12.17, Vánoční hala staršího žactva 2017
Vítkovická aréna, v atletické hale, hostila Vánoční mítink staršího žactva. Sjelo se 278 závodníků z 39 oddílů / klubů. Konkurence veliká a silná. V týmu AHA Vyškov byla naše žákyně Anička Kalincová (tř. 9. A).  Z hezkých závodů měli pěkný zážitek všichni, kteří do Vítkovic vážili cestu a předvedli zde své atletické umění.
Běh na 60 m př. starší žákyně:
3. místo - Anna KALINCOVÁ, 9,62 s. (v rozběhu 9,58 s.)
Skok vysoký starší žákyně:
4. místo - Anna KALINCOVÁ, 1,52 m
Štafeta 4 x 200 m starší žákyně:
5. místo - AHA Vyškov (Sabina FIANTOVÁ, Kristýna ŠŤASTNÁ, Anna KALINCOVÁ, Adéla PROVAZNÍKOVÁ), 1:55,05 min.
Blahopřejeme !!!
.
.
19.12.17, Vánoční hala mladšího žactva 2017
Každý start v ostravské Atletické halové aréně je pro naše atlety svátkem. Rádi jsme se tedy vydali v předvánočním čase do Ostravy, abychom završili halovou atletickou sezonu roku 2017.
Výkony zde dosažené se počítají do halových výkonů roku 2017, takže z tohoto pohledu určitě vhodná příležitost, jak ještě vylepšit tabulkové postavení atleta. I další parťáci a parťačky se činili, završením skvělého představení mladšího žactva AHA Vyškov byl fantastický výkon štafety kluků na trati 4 x 200 m.
Členem štafety byl i náš žák Daniel Gryc (tř. 7. A). Další atleti z naší školy, kteří se závodu zúčastnili: Jindřich Osolsobě (tř. 8. A) a Lukáš Němec (tř. 7. A). 

1500 m mladších žáků:
7. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 5:11,28 min.
Štafeta 4 x 200 m mladších žáků:
1. místo - AHA Vyškov (Daniel GRYC, Mario HAJZLER, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA), 1:52,02 min.
Běh na 60 m mladších žáků:
4. postupové místo - Daniel GRYC, 7,98 s. (k finále nenastoupil z důvodu chyby rozhodčích)

Ve vítkovické hale se sešlo celkem 445 mladých atletů z 35 oddílů/klubů. Pořadatelský tým z Vítkovic připravil mladým atletům krásný předvánoční atletický mítink, za což jim určitě patří poděkování.
Všem startujícím atletům blahopřejeme k předvedeným výkonům.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/32159/0/2

.
.
Jihomoravská reprezentace s bramborovou medailí.
Neskutečná kvalita se sešla v pražské Stromovce, mezi ní i atletka a žákyně naší školy Anička Kalincová. Neskutečné souboje v ohromné kvalitě byly k vidění v Atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Krajské reprezentace nasadily do boje to nejlepší, čím jednotlivé kraje disponují. Krajská reprezentace Jihomoravského kraje měla ve své sestavě i atlety AHA Vyškov, mezi ně patřila Anička Kalincová, která přiložila ruku k dílu a přispěla tak k hezkému výsledku krajské reprezentace:
Výsledky:
16. místo - Anna KALINCOVÁ - 60 m př., 9,57 s.
Celkové výsledky:
1. Praha - 200 bodů (žáci 94 bodů; žákyně 97 bodů; smíšená štafeta 9 bodů),
2. Olomoucký kraj - 168 (83; 73; 12),
3. Středočeský kraj - 159 (54; 94; 11),
4. Jihomoravský kraj - 158 (76; 69; 13),
5. Jihočeský kraj - 157 (79; 71; 7),
6. Moravskoslezský kraj - 136 (66; 70; -),
7. Liberecký kraj - 140 (57; 83; -),
8. Plzeňský kraj - 121 (47; 59; 15),
9. Ústecký kraj - 110,5 (45,5; 57; 8),
10. Pardubický kraj - 105 (54; 45; 6),
11. Královehradecký kraj - 103 (65; 33; 5),
12. Zlínský kraj - 90 (55,5; 30,5; 4),
13. Vysočina - 77 (34; 40; 3),
14. Karlovarský kraj - 63,5 (29; 24,5; 10)
.
Vyškovský Mikulášský běh 2017
Dne 18. 11. 2017 se uskutečnil již po třinácté Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka. Na startu bylo k vidění hned 269 závodníků. Ti překypovali závodním elánem, takže se bylo na co dívat. Slavnostní ceremoniál, nejen Mikulášského běhu, ale také běžeckého seriálu Dlouhé míle 2017, byl ve znamení blížícího se Mikuláše tak, jak je zvykem letité tradice tohoto závodu. Na Vyškovský Mikulášský běh zavítali závodníci běžeckých bašt Moravy a Slezska - početná a nesmírně kvalitní byla výprava AK Šternberk, výborně své kluby a města reprezentovali závodníci z Blanska, Kyjova, Slavkova u Brna, tradičně byli kvalitní závodníci SKT Brankovice, k vidění byl i dres extraligové Dukly Praha, Hvězdy Pardubice a dnes už i AK Olomouc.
Vzornou reprezentaci školy nejlépe zvládli tito atleti a atletky:
V kategorii Zlatíčka dívky
3. místo – Adéla Sedláková – AHA Vyškov
V kategorii Zlatíčka chlapci
10. místo – Matěj Krajčík – AHA Vyškov
V kategorii Benjamínky dívky
16. místo – Adéla Krajčíková – AHA Vyškov
V kategorii Přípravka chlapci
4. místo  - Karel Pechmann – AHA Vyškov
17. místo -  Radim Jabůrek – Orel Vyškov
V kategorii Nejmladší žákyně
5.místo - Alžběta Suchomelová – AHA Vyškov
7.místo – Daniela Řiháková – AHA Vyškov
V kategorii Nejmladší žáci
1. místo – Vojtěch Pechmann – AHA Vyškov
17. místo Sebastian Felix Drlík  -  AHA Vyškov
V kategorii Starší žákyně
8. místo – Anna Kalincová – AHA Vyškov
V kategorii Mladší žáci
2. místo Jindřich Osolsobě – AHA Vyškov
11. místo – Lukáš Němec – AHA vyškov
Uznání a potlesk zaslouží nejen vítězové, ale všichni ti, kteří nelenili a zvítězili sami nad sebou a vydali se do souboje se soupeři a se všemi nástrahami, kterou jim rychlá trať stadionu a Smetanových sadů připravila.
Za vzornou reprezentaci blahopřejeme !!!
Dlouhé míle 2017
Pořadí 17. ročníku Dlouhé míle 2017 - běžeckého seriálu pro děti a mládež po 6., závěrečném závodě Vyškovském Mikulášském běhu - Memoriálu Milana Dvořáka.
V kategorii Nejmladší žákyně (žabičky)
2. místo - Daniela Řiháková – AHA Vyškov
4. místo - Alžběta Suchomelová – AHA Vyškov
13. místo – Ema Nezdařilová – Orel Vyškov
V kategorii Nejmladší žáci (žabáčci)
1. místo – Vojtěch Pechmann – AHA Vyškov
9. místo – Sebastian Felix Drlík – AHA Vyškov
19. místo – Olejník Radovan – Orel Vyškov
V kategorii Mladší žákyně (žabky)
13. místo – Lucie Bohuslavová – AHA Vyškov
V kategorii Mladší žáci (žabáci)
1. místo – Jindřich Osolsobě – AHA Vyškov
7. místo – Lukáš Němec – AHA Vyškov
V kategorii Starších žákyň (sluníčka)
6. místo – Anna Kalincová – AHA Vyškov
Za vzornou reprezentaci blahopřejeme !!!
.
.
Okresní přebor ve stolním tenisu mladších žáků
Ve středu 22.11. 2017 odpoledne proběhlo na ZŠ Vyškov, Tyršova okresní kolo ve stolním tenisu chlapců 3.- 5. ročníků základních škol. Celkem se soutěže zúčastnilo pět týmů, které hrály systémem každý s každým. Postupně hoši porazili ZŠ Na Vyhlídce 3:0 a ZŠ Tyršova také 3:0, poté jsme jen velmi těsně prohráli oba zbývající zápasy s Pustiměří a se ZŠ Nádražní 1:2. Přesto hoši získali medaile za krásné třetí místo Blahopřejeme.
Reprezentovali nás zástupci třídy 4. A ve složení: Ondřej Zeman, Jan Stanislav a Zdeněk Smola.
.
.
Mistrovský kros v Hodoníně
Cesta do Hodonína byla ve znamení aprílového počasí, což se ve finále ukázalo jako počasí dobré a přálo dobrým výkonům v nesmírně rychlých závodech na písčitých trasách lesoparku U červených domků. Ukázalo se, že konkurence opravdu nespí. Nejlépe si vedl atlet a žák naší školy Jindřich Osolsobě, který doběhl na krásném pátém místě.

Mladší žáci, 1,45 km:
5. místo – Jindřich OSOLSOBĚ, 5:04,1 min.
Gratulujeme!!!
.
.
Školní kolo ve florbalu 2017
V úterý 31. 10. 2017 se uskutečnilo - Školní kolo ve florbalu.
Turnaj o nejlepší florbalovou třídu na naší škole byl rozdělen do dvou skupin. Ta mladší byla složena ze žáků šesté a sedmých tříd a starší (druhou) skupinu tvořili žáci osmého a devátého ročníku. Všechna družstva byla smíšená vždy tří hráči a dvě hráčky. První a tedy zahajovací zápas patřil šestému a sedmému ročníku. Nervozita hned z každého hráče opadla a všichni si naplno užívali zápas. Zvítězila třída 7. A, druhé místo obsadila třída 6. A a třetí místo vybojovala třída 7. B. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Václav Hanulík (třída. 7. A), Tereza Mikulíková (třída 7. A) a Patrik Šášek (třída 6. A) Potom se rozjel turnaj mezi osmým a devátým ročníkem. Zde se bojovalo naplno a s velikým nasazením. Celý turnaj měl skvělou atmosféru, kde nebylo nouze o napínavou podívanou a někdy i o neuvěřitelné výsledky. Vyhrála třída 9. A a druhé místo obsadila třída 8. A. Mezi nejproduktivnější hráče patřili Matěj Mikulík (třída 9. A), Filip Rozehnal (třída 9. A), Nina Rozehnalová, Anna Kalincová (obě ze třídy 9. A) a Adam Konšel (třída 8. A). 
První skupina 6. – 7. tříd:
1. místo -  třída 7. A
2. místo -  třída 6. A
3. místo – třída 7. B
Druhá skupina 8. – 9. tříd:
1. místo – 9. A
2. místo – 8. A
Blahopřejeme vítězům a doufáme, že se nám i letos bude dařit skvěle reprezentovat naši školu v okrskových a okresních kolech.
.
.
Okresní kolo družstev ve stolním tenise 2017
Dne 25.10.2017 se uskutečnilo okresní kolo družstev ve stolním tenise na ZŠ Tyršova. Do soutěže jsme nasadili jak žáky, tak žákyně. Soutěž se hrála ve skupinách. Děvčata skupinu vyhrála bez jediné prohry a postoupila do finále, kde porazila tým Drnovic a zaslouženě vyhrála okresní kolo. Vítězstvím si zajistila  postup do krajského kola, které se koná 8.11.2017 v Hodoníně. Naší nejlepší hráčkou byla Lucie Křetínská, (6.A). K vítězství týmu přispěli velmi dobrým výkonem Eliška Olejníčková (7.A) a Veronika Orálková (7.B).
Chlapci ve své skupině skončili druzí a tím si zajistili postup do finálových bojů. První vyřazovací zápas jsme jasně porazili ZŠ Tyršova 4:0 a ve finále se pokusili překvapit a porazit favorita soutěže družstvo Drnovic. I přes velmi dobrý výkon se to nepodařilo a skončili jsme na druhém místě. Je to zatím náš nejlepší výsledek, co se této soutěže účastníme. V soutěži nás velice dobře reprezentovali Vojtěch Olejníček, Samuel Hodoši, Filip Rozehnal (všichni 9.A) a Adam Konšel z 8.A. Za reprezentaci školy, příkladné sportovní chování a dosažený výsledek všem jmenovaným děkujeme a děvčatům držíme palce v krajské soutěži.
.
.
Úspěšná účast v logické olympiádě!
Žáci z prvních skupin matematiky se v týdnu 9.-13. října zúčastnili matematické soutěže Logická olympiáda, pořádané Mensou České republiky. Zadané úlohy řeší žáci on line a všichni mají stejné zadání . Své matematické schopnosti ukázal Jindra Osolsobě (8. A) a vybojoval si účast v krajském kole.

Vynikající výsledek dosáhl i Jirka Čech (6.A),  který , ač nejmladší, se umístil v rámci školy na krásném druhém místě!
Všem gratulujeme za předvedené výkony!

Výsledky:
1. Jindřich Osolsobě (8.A)
2. Jiří Čech (6.A)
3. Kristýna Jabůrková (9.A)
 
.
.
Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva, říjen 2017
Městský stadion v Ostravě se stal na jeden den "domovem" nejlepších družstev mladších žáků moravskoslezských krajů. Je potěšitelné, že svoji úspěšnou cestu v roce 2017 zde završili Rysáčci, okresní přeborníci, Mistři Jihomoravského kraje a nyní již i Vicemistři Mor

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace