O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

O ŠKOLE
MATEŘSKÁ ŠKOLA
Představení školy
Pro předškoláky
Školská rada
Projekty
Učební dokumenty
Zaměstnanci školy
Školní rok 2017/18
Vyučovací hodiny
Rozvrh hodin
Školní řád ZŠ a MŠ
Poskytování informací
Výroční zprávy
Užitečné odkazy
Volná místa
Dokumenty
Projektová výuka
Úspěchy žáků
Přírodovědná gramotnost
EU peníze školám
Kontakty, konzultační hodiny
Elektronická žákovská knížka

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

Úspěchy žáků v soutěžích a olympiádách

Školní rok 2017 / 2018
.
.
 OVOV – Okresní kolo 2018
Dne 27. 3. 2018 se uskutečnilo Okresní kolo v OVOV (ODZNAK VŠESTRANOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ). Naše škola vyslala čtyři závodníky do tohoto okresního kola, které se pořádalo v Bučovicích. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj. Záštitu nad okresním kolem měla Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996). Soutěžilo se v těchto disciplínách -  hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2 min.), kliky (2 min.), lehy – sedy (2 min.), driblování (2 min.), nebo plavání (2 min.), trojskok (tři žabáky za sebou). Velice náročné, když tyto disciplíny musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne.
Za naší školu soutěžili: Jindřich Osolsobě (třida 8. A), který ve své kategorii zvítězil a slavil postup do krajského kola. Alžběta Suchomelová (třída 5. A), která obsadila druhé místo ve své kategorii a také postoupila do krajského kola. Vojtěch Pechmann (třída 6. A) získal nádherné třetí místo ve své kategorii, ale postup do kraje se nekonal. Daniela Řiháková (třída 4. B), která získala nepopulární čtvrté místo a také nepostoupila do kraje. Všem zúčastněným gratulujeme. 
Gratulujeme!!!
.
.
Petr Nohejl je úspěšným řešitelem krajského kola matematické olympiády!
Druhým místem v okresním kole si Petr Nohejl (9.A) zajistil postup do krajského kola. To se uskutečnilo v Brně na gymnáziu Vídeňská. Celkem se tohoto kola zúčastnilo 74 žáků základních škol a víceletých gymnázií.
Během čtyř hodin měli co nejlépe vyřešit čtyři složité příklady, se kterými si Petr poradil výborně a z celkového počtu 24 bodů získal 21 bod. Dosáhl tak čtvrtého nejvyššího počtu bodů. Petrovi k tak výbornému výsledku gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy.
.
Výsledky školního kola matematické soutěže Klokan.
Naše škola se zapojila do celostátní matematické soutěže Klokan. Přestože všechny úlohy nebyly jednoduché, opět někteří žáci předvedli špičkové výkony. Všem účastníkům gratulujeme!
Výsledky:
Cvrček: ( 2. a 3.ročník)           Klokánek (4. a 5. ročník)
1. Justina Trefilíková 3.A                       1. Adam Ševčík    5.A
1. Radim Jabůrek 3.A                            2. Václav Slezáček  5.A
3. Radek Škrob  3.B                              3. Ema Nezdařilová  5.A

             Benjamin: ( 6. a 7.ročník)         Kadet (8. a 9. ročník)
1. Kristýna Kolísková  7.B                       1. Petr Nohejl         9.A
2. Tomáš Bednařík      6.A                      2. Štěpán Zlatník   9.A
2. Michaela Nová        7.A                       3. Štěpán Šmíd       9.A
.
.
Okresní kola v basketbalu 2018
Dne 7. 3. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu starších žáků 8. a 9. tříd na naší horké, domácí půdě.
Do okresního kola bylo přihlášeno šest základních škol. Celý turnaj byl rozdělen do dvou hracích skupin, ve kterých se hrálo každý s každým.  Naše družstvo složeno z basketbalových hvězd školy hrálo s nasazením a srdcem, ale bohužel chybělo i toho štěstíčka. Dvě výhry v turnaji nás odsunulo na bramborovou pozici. Čtvrté místo v okrese je velmi pěkné. Složení družstva: Matěj Mikulík, Štěpán Šmíd (nejlepší hráč), Adam Zlatník, Vojtěch Olejníček, Aleš Fiala, Matěj Oršel, Filip Rozehnal (všichni z 9. A), Adam Konšel (z tř. 8. A) a Jindřich Osolsobě (z tř. 8. A).
V pátek 9. 3. 2018 se opět na naší škole  konalo OK v košíkové starších děvčat 8. a 9. tříd.  V prvním zápase jsme jistě v poměru 42 : 0 porazili ZŠ Rousínov a v druhém 26 : 12 ZŠ Tyršova.  Poslední zápas bylo v podstatě finále, protože zde hrály neporažené týmy.  Proti  ZŠ Nádražní 5, které měla v sestavě 3 - 4 basketbalistky jsme ještě v poločase vedli o 2 body.  Bohužel v závěru   nám soupeř utekl a prohrály jsme 20 : 14. Děvčata podala výborný výkon a měla na to postoupit do krajského kola, chybělo nám jen trochu štěstí při hodech a možná i více zkušeností v takto vypjatých zápasech. Naší nejlepší hráčkou byla Michaela Gregušová, kterou  zdatně podporovaly  spolužačky z 9. třídy (Kristýna Jabůrková, Iva Janásová, Anna  Kalincová a Nina Rozehnalová) a  ze 7. třídy Tereza Mikulíková.  Děvčata z 8.. A (Veronika Konšelová a Michaela Paludová) se do hry  dostala méně, ale načerpala  zkušenosti, které možná zúročí v příštím roce.  Všem děvčatům gratulujeme ke krásnému druhému místu v okrese.
Gratulujeme !!!
.
.
Přebor škol Jihomoravského kraje v obřím slalomu 2018
Tereza Mikulíková (tř. 7. A) obsadila v kategorii 6. - 7. tříd v jednotlivcích 1. místo v Jihomoravském přeboru základních škol v obřím slalomu. Tímto naše škola obsadila celkově 8. místo.
Veliká gratulace!!!
.
.

Běhání se svíčkou 2018
Dne 7. 3. 2018 se na atletickém stadionu za parkem ve Vyškově uskutečnil další ročník Běhání se svíčkou. Poměrně příjemné běžecké počasí přilákalo na start 65 závodníků. Červený tartan stadionu byl lemován bílými mantinely sněhu, asi jako pozdrav končící zimy, když tento závod vlastně tradičně otevírá atletickou sezonu na otevřeném hřišti. K vidění byla celá řada strhujících soubojů o vítězství.
Atletická přípravka – hoši (400 m)
3. místo – Karel Pechmann   AHA Vyškov
8. místo – Radim Jabůrek   Orel Vyškov
9. místo – David Jabůrek   Orel Vyškov
11. místo – Matěj Krajčík    Aha Vyškov
Atletická přípravka – dívky (400 m)
1. místo – Alžbeta Suchomelová   AHA Vyškov
6. místo – Daniela Sedláková   AHA Vyškov
8. místo – Šárka Sedláková   AHA Vyškov
Žáci (800m)
2. místo -  Jindřich Osolsobě   AHA Vyškov
3. místo – Lukáš Němec   AHA Vyškov
Mladší žáci (800m)
5. místo  - Vojtěch Pechmann  AHA Vyškov
Gratulujeme!!!
.
 
.
Mistrovství republiky žáků a žákyň
Po MČR dospělých, po gigantu aneb MČR dorostu a juniorů přišli na řadu žákyně a žáci, aby se v překrásné atletické hale ve Vítkovicích utkali v prvním březnovém víkendu o velmi cenné republikové tituly a medaile. Výprava atletů AHA Vyškov vyjela do Ostravy s odhodláním bojovat o co nejlepší umístění ve čtyřech disciplínách - běhu na 3000 m, vrhu koulí, překážkovém sprintu a skoku o tyči. Naše škola měla jednoho zástupce na MČR v Ostravě. Jindřich Osolsobě byl vybrán na trať 3000m. Jindra běžel pěkný závod, ve kterém vylepšil čas, kterým se na MČR kvalifikoval. Je to dobrý počin, s maximální bojovností, při premiéře na republikovém mistrovství. Získané zkušenosti jsou k nezaplacení. 
15. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 10:54,88 min.

.
.
V pátek, 23. 2. 2018, se konalo 3. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, pořádané SPŠ Chemickou v Brně. Součástí dne byla i exkurze ve farmaceutické společnosti Synthon, kde proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Nejúspěšnější soutěžící si odnesli nejen diplom, ale
i hodnotné věcné ceny.
V Jihomoravském kraji se do soutěže přihlásilo více než 1 820 soutěžících a do 3. kola postupovalo 22 nejlepších.
Z naší školy se do 3. kola probojovali 2 soutěžící z 9. ročníku. Vojta Olejníček, který skončil na pěkném 19. místě a Petr Nohejl, který vybojoval úžasné 6. místo. Do celostátního kola postupovali pouze 4 nejlepší, což se nám bohužel nepodařilo. Přesto to byl od kluků perfektní výkon
a k dosaženém výsledkům jim moc gratulujeme.
.
.
Petr Nohejl - opět úspěch v matematické olympiádě!
Koncem ledna se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády 9. ročníků a víceletých gymnázií. Výborně naši školu reprezentoval Petr Nohejl z 9.A, který se v silné konkurenci neztratil  a obsadil celkově 2. místo a vybojoval si tak postup do krajského kola.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
.
Okresní kolo v zeměpisné olympiádě 2018
V úterý 20. 2. 2018 proběhlo okresní kolo v zeměpisné olympiádě 6. a 7. ročníků – kategorie A a B. Naši školu reprezentoval v kategorii B – Václav Hanulík ze třídy 7. A. Ve středu 21. 2. 2018 proběhlo okresní kolo v zeměpisné olympiádě 8. a 9. ročníku – kategorie C. Do soutěže se nominovali dva naši žáci Petr Nohejl ze tř. 9. A a Jindřich Osolsobě ze tř. 8. A.
S velice těžkou olympiádou si oba dva hravě poradili a obsadili nesmírně cenná místa. Petr Nohejl obsadil překrásné 4. místo a Jindřich Osolsobě se umístil na 8. místě.
Václav Hanulík ze 7.A obsadil 17. místo.
Veliká gratulace k výborné reprezentaci školy!!!
.
Vojtěch Pechmann v Hustopečích třetí
Tradiční Hustopečské skákání lze nazvat atletickým výškařským mítinkem světové úrovně. Závodu proběhl ve čtvrtek 25. 1. 2018, když souboj s výškařskou laťkou absolvovala kategorie mladšího a staršího žactva.
Závod provázela, tak jako vždy, hezká sportovní atmosféra. O atletické zastoupení z naší školy se postaral Vojtěch Pechmann.
Výsledky:
Mladší žáci, skok vysoký:
3. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,40 m
Blahopřejeme k výbornému výkonu !!!
.
.
24.1.18 - Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích 2018
Mistrovství Moravy a Slezska bylo opět přehlídkou všeho, co dokáží atletické víceboje nabídnout. Radost, naději i slzy zklamání.
Těžká konkurence nejlepších moravskoslezských všestranných atletů byla navíc okořeněna i mnohými závodníky z Čech, kteří plnili limity nejen na start na domácí šampionát vícebojařů. Předvést zde své umění, zúročit vše, co za léta tréninku naučili. Vícebojařské zkušenosti praví, že boj končí až po poslední disciplíně. Cesta k ní je opravdu daleká, děvčata v celodenním klání absolvovala pět disciplín. Naše škola měla zastoupení v atletce Anničce Kalincové.
Dorostenky, halový pětiboj:

13. místo – Anna KALINCOVÁ (2002), 2632 bodů
60 m př. – 9,75 s. (759 bodů; 13. místo), dálka – 4,54 m (438 bodů, 18. místo), vrh koulí 3 kg – 6,91 m (329 bodů, 22. místo), výška - 1,44 m (555 bodů, 17. místo), 800 m – 2:41,93 min. (551 bodů, 9. místo) 
Gratulujeme za vzornou reprezentaci !!!
.
.
20.12.17, Vánoční hala staršího žactva 2017
Vítkovická aréna, v atletické hale, hostila Vánoční mítink staršího žactva. Sjelo se 278 závodníků z 39 oddílů / klubů. Konkurence veliká a silná. V týmu AHA Vyškov byla naše žákyně Anička Kalincová (tř. 9. A).  Z hezkých závodů měli pěkný zážitek všichni, kteří do Vítkovic vážili cestu a předvedli zde své atletické umění.
Běh na 60 m př. starší žákyně:
3. místo - Anna KALINCOVÁ, 9,62 s. (v rozběhu 9,58 s.)
Skok vysoký starší žákyně:
4. místo - Anna KALINCOVÁ, 1,52 m
Štafeta 4 x 200 m starší žákyně:
5. místo - AHA Vyškov (Sabina FIANTOVÁ, Kristýna ŠŤASTNÁ, Anna KALINCOVÁ, Adéla PROVAZNÍKOVÁ), 1:55,05 min.
Blahopřejeme !!!
.
.
19.12.17, Vánoční hala mladšího žactva 2017
Každý start v ostravské Atletické halové aréně je pro naše atlety svátkem. Rádi jsme se tedy vydali v předvánočním čase do Ostravy, abychom završili halovou atletickou sezonu roku 2017.
Výkony zde dosažené se počítají do halových výkonů roku 2017, takže z tohoto pohledu určitě vhodná příležitost, jak ještě vylepšit tabulkové postavení atleta. I další parťáci a parťačky se činili, završením skvělého představení mladšího žactva AHA Vyškov byl fantastický výkon štafety kluků na trati 4 x 200 m.
Členem štafety byl i náš žák Daniel Gryc (tř. 7. A). Další atleti z naší školy, kteří se závodu zúčastnili: Jindřich Osolsobě (tř. 8. A) a Lukáš Němec (tř. 7. A). 

1500 m mladších žáků:
7. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 5:11,28 min.
Štafeta 4 x 200 m mladších žáků:
1. místo - AHA Vyškov (Daniel GRYC, Mario HAJZLER, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA), 1:52,02 min.
Běh na 60 m mladších žáků:
4. postupové místo - Daniel GRYC, 7,98 s. (k finále nenastoupil z důvodu chyby rozhodčích)

Ve vítkovické hale se sešlo celkem 445 mladých atletů z 35 oddílů/klubů. Pořadatelský tým z Vítkovic připravil mladým atletům krásný předvánoční atletický mítink, za což jim určitě patří poděkování.
Všem startujícím atletům blahopřejeme k předvedeným výkonům.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/32159/0/2

.
.
Jihomoravská reprezentace s bramborovou medailí.
Neskutečná kvalita se sešla v pražské Stromovce, mezi ní i atletka a žákyně naší školy Anička Kalincová. Neskutečné souboje v ohromné kvalitě byly k vidění v Atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Krajské reprezentace nasadily do boje to nejlepší, čím jednotlivé kraje disponují. Krajská reprezentace Jihomoravského kraje měla ve své sestavě i atlety AHA Vyškov, mezi ně patřila Anička Kalincová, která přiložila ruku k dílu a přispěla tak k hezkému výsledku krajské reprezentace:
Výsledky:
16. místo - Anna KALINCOVÁ - 60 m př., 9,57 s.
Celkové výsledky:
1. Praha - 200 bodů (žáci 94 bodů; žákyně 97 bodů; smíšená štafeta 9 bodů),
2. Olomoucký kraj - 168 (83; 73; 12),
3. Středočeský kraj - 159 (54; 94; 11),
4. Jihomoravský kraj - 158 (76; 69; 13),
5. Jihočeský kraj - 157 (79; 71; 7),
6. Moravskoslezský kraj - 136 (66; 70; -),
7. Liberecký kraj - 140 (57; 83; -),
8. Plzeňský kraj - 121 (47; 59; 15),
9. Ústecký kraj - 110,5 (45,5; 57; 8),
10. Pardubický kraj - 105 (54; 45; 6),
11. Královehradecký kraj - 103 (65; 33; 5),
12. Zlínský kraj - 90 (55,5; 30,5; 4),
13. Vysočina - 77 (34; 40; 3),
14. Karlovarský kraj - 63,5 (29; 24,5; 10)
.
Vyškovský Mikulášský běh 2017
Dne 18. 11. 2017 se uskutečnil již po třinácté Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka. Na startu bylo k vidění hned 269 závodníků. Ti překypovali závodním elánem, takže se bylo na co dívat. Slavnostní ceremoniál, nejen Mikulášského běhu, ale také běžeckého seriálu Dlouhé míle 2017, byl ve znamení blížícího se Mikuláše tak, jak je zvykem letité tradice tohoto závodu. Na Vyškovský Mikulášský běh zavítali závodníci běžeckých bašt Moravy a Slezska - početná a nesmírně kvalitní byla výprava AK Šternberk, výborně své kluby a města reprezentovali závodníci z Blanska, Kyjova, Slavkova u Brna, tradičně byli kvalitní závodníci SKT Brankovice, k vidění byl i dres extraligové Dukly Praha, Hvězdy Pardubice a dnes už i AK Olomouc.
Vzornou reprezentaci školy nejlépe zvládli tito atleti a atletky:
V kategorii Zlatíčka dívky
3. místo – Adéla Sedláková – AHA Vyškov
V kategorii Zlatíčka chlapci
10. místo – Matěj Krajčík – AHA Vyškov
V kategorii Benjamínky dívky
16. místo – Adéla Krajčíková – AHA Vyškov
V kategorii Přípravka chlapci
4. místo  - Karel Pechmann – AHA Vyškov
17. místo -  Radim Jabůrek – Orel Vyškov
V kategorii Nejmladší žákyně
5.místo - Alžběta Suchomelová – AHA Vyškov
7.místo – Daniela Řiháková – AHA Vyškov
V kategorii Nejmladší žáci
1. místo – Vojtěch Pechmann – AHA Vyškov
17. místo Sebastian Felix Drlík  -  AHA Vyškov
V kategorii Starší žákyně
8. místo – Anna Kalincová – AHA Vyškov
V kategorii Mladší žáci
2. místo Jindřich Osolsobě – AHA Vyškov
11. místo – Lukáš Němec – AHA vyškov
Uznání a potlesk zaslouží nejen vítězové, ale všichni ti, kteří nelenili a zvítězili sami nad sebou a vydali se do souboje se soupeři a se všemi nástrahami, kterou jim rychlá trať stadionu a Smetanových sadů připravila.
Za vzornou reprezentaci blahopřejeme !!!
Dlouhé míle 2017
Pořadí 17. ročníku Dlouhé míle 2017 - běžeckého seriálu pro děti a mládež po 6., závěrečném závodě Vyškovském Mikulášském běhu - Memoriálu Milana Dvořáka.
V kategorii Nejmladší žákyně (žabičky)
2. místo - Daniela Řiháková – AHA Vyškov
4. místo - Alžběta Suchomelová – AHA Vyškov
13. místo – Ema Nezdařilová – Orel Vyškov
V kategorii Nejmladší žáci (žabáčci)
1. místo – Vojtěch Pechmann – AHA Vyškov
9. místo – Sebastian Felix Drlík – AHA Vyškov
19. místo – Olejník Radovan – Orel Vyškov
V kategorii Mladší žákyně (žabky)
13. místo – Lucie Bohuslavová – AHA Vyškov
V kategorii Mladší žáci (žabáci)
1. místo – Jindřich Osolsobě – AHA Vyškov
7. místo – Lukáš Němec – AHA Vyškov
V kategorii Starších žákyň (sluníčka)
6. místo – Anna Kalincová – AHA Vyškov
Za vzornou reprezentaci blahopřejeme !!!
.
.
Okresní přebor ve stolním tenisu mladších žáků
Ve středu 22.11. 2017 odpoledne proběhlo na ZŠ Vyškov, Tyršova okresní kolo ve stolním tenisu chlapců 3.- 5. ročníků základních škol. Celkem se soutěže zúčastnilo pět týmů, které hrály systémem každý s každým. Postupně hoši porazili ZŠ Na Vyhlídce 3:0 a ZŠ Tyršova také 3:0, poté jsme jen velmi těsně prohráli oba zbývající zápasy s Pustiměří a se ZŠ Nádražní 1:2. Přesto hoši získali medaile za krásné třetí místo Blahopřejeme.
Reprezentovali nás zástupci třídy 4. A ve složení: Ondřej Zeman, Jan Stanislav a Zdeněk Smola.
.
.
Mistrovský kros v Hodoníně
Cesta do Hodonína byla ve znamení aprílového počasí, což se ve finále ukázalo jako počasí dobré a přálo dobrým výkonům v nesmírně rychlých závodech na písčitých trasách lesoparku U červených domků. Ukázalo se, že konkurence opravdu nespí. Nejlépe si vedl atlet a žák naší školy Jindřich Osolsobě, který doběhl na krásném pátém místě.

Mladší žáci, 1,45 km:
5. místo – Jindřich OSOLSOBĚ, 5:04,1 min.
Gratulujeme!!!
.
.
Školní kolo ve florbalu 2017
V úterý 31. 10. 2017 se uskutečnilo - Školní kolo ve florbalu.
Turnaj o nejlepší florbalovou třídu na naší škole byl rozdělen do dvou skupin. Ta mladší byla složena ze žáků šesté a sedmých tříd a starší (druhou) skupinu tvořili žáci osmého a devátého ročníku. Všechna družstva byla smíšená vždy tří hráči a dvě hráčky. První a tedy zahajovací zápas patřil šestému a sedmému ročníku. Nervozita hned z každého hráče opadla a všichni si naplno užívali zápas. Zvítězila třída 7. A, druhé místo obsadila třída 6. A a třetí místo vybojovala třída 7. B. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Václav Hanulík (třída. 7. A), Tereza Mikulíková (třída 7. A) a Patrik Šášek (třída 6. A) Potom se rozjel turnaj mezi osmým a devátým ročníkem. Zde se bojovalo naplno a s velikým nasazením. Celý turnaj měl skvělou atmosféru, kde nebylo nouze o napínavou podívanou a někdy i o neuvěřitelné výsledky. Vyhrála třída 9. A a druhé místo obsadila třída 8. A. Mezi nejproduktivnější hráče patřili Matěj Mikulík (třída 9. A), Filip Rozehnal (třída 9. A), Nina Rozehnalová, Anna Kalincová (obě ze třídy 9. A) a Adam Konšel (třída 8. A). 
První skupina 6. – 7. tříd:
1. místo -  třída 7. A
2. místo -  třída 6. A
3. místo – třída 7. B
Druhá skupina 8. – 9. tříd:
1. místo – 9. A
2. místo – 8. A
Blahopřejeme vítězům a doufáme, že se nám i letos bude dařit skvěle reprezentovat naši školu v okrskových a okresních kolech.
.
.
Okresní kolo družstev ve stolním tenise 2017
Dne 25.10.2017 se uskutečnilo okresní kolo družstev ve stolním tenise na ZŠ Tyršova. Do soutěže jsme nasadili jak žáky, tak žákyně. Soutěž se hrála ve skupinách. Děvčata skupinu vyhrála bez jediné prohry a postoupila do finále, kde porazila tým Drnovic a zaslouženě vyhrála okresní kolo. Vítězstvím si zajistila  postup do krajského kola, které se koná 8.11.2017 v Hodoníně. Naší nejlepší hráčkou byla Lucie Křetínská, (6.A). K vítězství týmu přispěli velmi dobrým výkonem Eliška Olejníčková (7.A) a Veronika Orálková (7.B).
Chlapci ve své skupině skončili druzí a tím si zajistili postup do finálových bojů. První vyřazovací zápas jsme jasně porazili ZŠ Tyršova 4:0 a ve finále se pokusili překvapit a porazit favorita soutěže družstvo Drnovic. I přes velmi dobrý výkon se to nepodařilo a skončili jsme na druhém místě. Je to zatím náš nejlepší výsledek, co se této soutěže účastníme. V soutěži nás velice dobře reprezentovali Vojtěch Olejníček, Samuel Hodoši, Filip Rozehnal (všichni 9.A) a Adam Konšel z 8.A. Za reprezentaci školy, příkladné sportovní chování a dosažený výsledek všem jmenovaným děkujeme a děvčatům držíme palce v krajské soutěži.
.
.
Úspěšná účast v logické olympiádě!
Žáci z prvních skupin matematiky se v týdnu 9.-13. října zúčastnili matematické soutěže Logická olympiáda, pořádané Mensou České republiky. Zadané úlohy řeší žáci on line a všichni mají stejné zadání . Své matematické schopnosti ukázal Jindra Osolsobě (8. A) a vybojoval si účast v krajském kole.

Vynikající výsledek dosáhl i Jirka Čech (6.A),  který , ač nejmladší, se umístil v rámci školy na krásném druhém místě!
Všem gratulujeme za předvedené výkony!

Výsledky:
1. Jindřich Osolsobě (8.A)
2. Jiří Čech (6.A)
3. Kristýna Jabůrková (9.A)
 
.
.
Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva, říjen 2017
Městský stadion v Ostravě se stal na jeden den "domovem" nejlepších družstev mladších žáků moravskoslezských krajů. Je potěšitelné, že svoji úspěšnou cestu v roce 2017 zde završili Rysáčci, okresní přeborníci, Mistři Jihomoravského kraje a nyní již i Vicemistři Moravy a Slezska, nejvyšší soutěže v Česku příslušné věkové kategorie. Tento úspěch je zasloužený, šikovnost kluků je podpořena mnohaletou tréninkovou prací, prací všech trenérů, kteří se o jejich sportovní růst starají a v neposlední řadě podporou rodičů, kteří je v tomto podporují. Forma prezentace v Ostravě byla velkou odměnou všem uvedeným. Stálo za to, vidět souboj o každý bodík, o každý centimetr či vteřinu. Krásné prostředí vítkovické arény jen umocnilo zážitek, který jsme na severu Moravy viděli.

Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladších žáků pro rok 2017:
1. TJ Sokol Opava - 133 bodů
2. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 105
3. SKM Valašské Meziříčí - 84,5
4. SSK Vítkovice - 78
5. Atletický klub Olomouc z. s. - 65
6. AC TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - 46
7. Atletika Poruba z. s. - 44,5
8. AC Prostějov - 38
9. Atletický klub Zlín, z. s. - 37
10. VSK Univerzita Brno - 30
11. TJ Šumperk, z. s. - 11

Na bodové konto družstva AHA Vyškov přispěli tito naši žáci:
Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
2. místo - AHA Vyškov (Lukáš NĚMEC, Mario HAJZLER, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA), 33,60 s.
Běh na 800 m ml. žáci:
4. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 2:30,64 s.
Skok daleký ml. žáci:
4. místo - Daniel GRYC, 4,82 m
Běh na 150 m ml. žáci:
8. místo - Daniel GRYC, 19,99 s.
Běh na 60 m ml. žáci:
8. místo - Daniel GRYC, 8,21 s.
Další žáci naší školy, kteří startovali:
Vojtěch Pechmann a Sebastian Felix Drlík.

Výsledky v kompletním provedení najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31829/0/2
Úspěšná účast v logické olympiádě!
Žáci z prvních skupin matematiky se minulý týden zúčastnili matematické soutěže Logická olympiáda, pořádané Mensou České republiky. Zadané úlohy řeší žáci on line a všichni mají stejné zadání . Své matematické schopnosti ukázal Jindra Osolsobě (8. A) a vybojoval si účast v krajském kole.

Vynikající výsledek dosáhl i Jirka Čech (6.A),  který , ač nejmladší, se umístil v rámci školy na krásném druhém místě!
Všem gratulujeme za předvedené výkony!

Výsledky:
1. Jindřich Osolsobě (8.A)
2. Jiří Čech (6.A)
3. Kristýna Jabůrková (9.A)
.
.
Přespolní běh 2017
Dne 3. 10. 2017 se na stadionu Za parkem uskutečnilo Okresní kolo v přespolním běhu.
Velice těžký, vytrvalostní závod, kde všichni závodníci bojují nejen se svými soupeři, ale i s vlastní vůlí.
Počasí běhu vůbec nepřálo, protože po celou dobu závodu pršelo a foukal nepříjemný boční vítr. Družstva mohla být složena ze šesti závodníků, ale pouze čtyři nejrychlejší se počítali do celkového pořadí.
Naše škola vyslala do bojů pouze jedno družstvo složené se starších žáků. Nejlépe si v závodě vedl Š. Šmíd, který celkově doběhl na překrásném druhém místě. Na výbornou si vedl i J. Osolsobě, který získal skvělé páté místo. Další členové družstva: A. Fiala, F. Rozehnal a D. Lambert.
Po sečtení a vyhodnocení doběhu naše škola obsadila velice cenné třetí místo v okrese.   
Všem zúčastněným blahopřejeme!!!
.
.
Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců 2017
Výprava mladých atletů AHA Vyškov 1. 10. 2017 směřovala do Hranic v naději, že v měření sil s atletickými velkokluby Moravy a Slezska budou hrát důstojnou roli, nakonec tohle přání naplnili, což vždycky potěší. Osobní rekordy v nádherném počasí přišly vhod, každý výkon na hraně osobního maxima v mistrovském měření sil je předpokladem i dobrého postavení v pořadí jednotlivců. Naši školu reprezentoval Jindřich Osolsobě.
Vrh koulí 3 kg ml. žáci:
18. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 8,35 m
Běh na 1500 m ml. žáci:
2. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 5:01,12 min.
Blahopřejeme !!!

Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31731
.
.
Eliška Olejníčková reprezentovala svůj kraj, říjen 2017
Mezikrajové utkání mladšího žactva hostila Olomouc. Byla u toho i atletka AHA Vyškov a žákyně naší školy, tentokrát v barvách Jihomoravského kraje - Eliška OLEJNÍČKOVÁ.
Hod oštěpem 400 g ml. žákyně:
12. místo - Eliška OLEJNÍČKOVÁ, 21,88 m
Celkové pořadí mezikrajového utkání družstev mladšího žactva, skupina Moravskoslezská:
1. místo - Zlínský kraj, 187 bodů (98 bodů ml. žáci; 89 bodů ml. žákyně)
2. místo - Jihomoravský kraj, 178 (86; 92)
3. místo - Moravskoslezský kraj, 153 (83; 70)
4. místo - Olomoucký kraj, 131 (67; 64)
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31671/0/2

.
.
Finále Jihomoravského kraje mladšího žactva v atletice 2017- září 2017
Druhé největší město jižní Moravy - Znojmo, hostilo mistrovskou soutěž družstev mladších žáků. Tam postoupilo i družstvo mladých atletů - Rysáčků, jako vítězové základní skupiny "C" Přeboru Jihomoravského kraje. Cesta do Znojma se nesla ve znamení naděje, že boj o medaile je reálný, nicméně boj o první dvě postupová místa byl asi mimo možnosti týmu, který nebyl v plné síle. O to větší byla radost, když po sečtení všech bodů všech disciplín zazněl verdikt, že Mistrem Jihomoravského  kraje v družstvech mladších žáků je tým Atletického klubu AHA Vyškov, z. s. - BLAHOPŘEJEME!
Startovní pole bylo bohaté a kvalitní, soutěž se odehrávala odpoledne ve všední den, za chmurného počasí, program nabíral poměrně velké zpoždění. Pro mladé atlety (ale i trenéry) byl bezesporu velkým zážitkem také fakt, že znojemští pořadatelé na stadionu rozsvítili kvalitní osvětlení, které dalo soutěži bonus, který je v dětské atletice nevídaný. Pořadatelé určitě zaslouží za tento moment velké ocenění.

Žáci, kteří reprezentovali naši školu: Lukáš Süsser, David Śmíd, Patrik Śášek, Daniel Gryc, Lukáš Němec, Jindřich Osolsobě, Vojtěch Pechmann a Sebastian Drlík. 
Pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:
Na bodech pro družstvo se podíleli:
Vrh koulí 3 kg ml. žáci:
5. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 8,67 m
Běh na 60 m ml. žáci:
1. místo - Daniel GRYC, (v rozběhu 8,15 s., ve finále pořadí určeno, časy nezměřeny)
8. místo - Lukáš NĚMEC, 8,87 s.
Skok daleký ml. žáci:
2. místo - Daniel GRYC, 4,54 m
Běh na 800 m ml. žáci:
3. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 2:38,93 min.
6. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:43,79 min.
Běh na 150 m ml. žáci:
3. místo - Daniel GRYC, 20,41 s.
Hod oštěpem 500 g ml. žáci:
7. místo - Sebastian DRLÍK, 20,39 m
Pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:
1. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. (zástupce kapitána: Jindřich OSOLSOBĚ) - 167 bodů
2. VSK Univerzita Brno - 124
3. AC Moravská Slavia Brno, spolek - 120
4. BYAC Brno - 100
5. TJ Lokomotiva Břeclav - 80
6. Atletický klub Hodonín, z. s. - 75
7. TJ Znojmo, z. s. -24
8. SK Atletika Hustopeče, o. s. - 0
Celé družstvo, trenéři a realizační tým zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci klubu. Družstvo si vybojovalo postup na nejvyšší soutěž družstev příslušné věkové kategorie, na Mistrovství Moravy a Slezska družstev ml. žáků, které se uskuteční v neděli 8. října 2017 v Ostravě Vítkovicích.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31698/0/2
.
.
Mistrovství ČR starších žáků a žákyň v atletice 2017,
23.-24.9.2017
Nesmírně kvalitní výkony, vzdor nepřízni počasí, přinesl dvoudenní domácí šampionát atletů žactva jednotlivců. V Břeclavi v sobotu pršelo, v neděli se přeci jen počasí umoudřilo a k vidění bylo opravdu to nejlepší, co česká žákovská atletika může nabídnout. Na MČR do Břeclavi se probojovaly dvě naše žákyně
Iva Janásová a Anna Kalincová a reprezentovaly naší školu a atletický klub.
Po oba dva dny byly mezi 570 závodníky ze 122 atletických oddílů / klubů k vidění i dresy AHA Vyškov, představilo se hned 13 atletů vyškovského sportovního střediska, z toho dvě naše žákyně.
Hod oštěpem 500 g žákyně:
17. místo - Iva JANÁSOVÁ, 30,89 m
Běh na 200 m př.:
18. místo - Anna KALINCOVÁ, 31,60 s.
Již fakt, že se uvedení atleti nominovali na domácí šampionát je velkým atletickým počinem. Posledních 14 dnů atletice počasí obzvlášť nepřálo, řada nachlazení se stala komplikací v nepravou chvíli. Poděkování za úspěšnou reprezentaci klubu na domácím atletickém svátku zaslouží tedy všichni, kteří barvy AHA Vyškov v Břeclavi hájili. Blahopřejeme k předvedeným výkonům. Poděkování zaslouží též trenéři a rodiče, všichni ti, kteří tyto závodníky na domácí vrchol připravovali.
Kompletní výsledky najdete na:
.
Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva 20217
Moravskoslezské tituly v soutěžích družstev starších žáků a starších žákyň byly v sázce v Šumperku. Mezi moravskoslezský výkvět žákovské atletiky se z Přeborů JMK kvalifikovaly obě družstva AHA Vyškov, což samo o sobě je velký výsledek. Do Šumperka cestovala výprava v očekávání nepřízně počasí a také s tím, že obě družstva mohou pouze překvapit. A překvapila! Ne ve smyslu boje o postup na Mistrovství ČR (loni družstvo st. žáků 8./!!!/), ale především skvělými individuálními výkony, které nebyly mnohdy "jen" novými osobními maximy, ale za své vzaly i klubové rekordy v kategorii staršího žactva. Je zajímavé, že tyto výkony padaly v chladu a od "oběda" již také v dešti.
 
Žákyně naší školy, které startovaly v Šumperku:
K. Jabůrková, T. Seidlová, A. Kalincová, I. Janásová
Běh na 200 m př.:
3. místo - Anna KALINCOVÁ, 31,54 s. (nový klubový rekord v kategorii st. žákyň)
Hod oštěpem 500 g žákyně:
4. místo - Iva JANÁSOVÁ, 31,70 m
Běh na 100 m př. žákyně:
5. místo - Anna KALINCOVÁ, 16,27 s.
Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žákyň:
1. TJ Sokol Opava - 153 bodů
2. SSK Vítkovice - 145,5
3. TJ Slezan Frýdek - Místek - 143
4. JAC Brno - 101
5. Atletický klub Olomouc z. s. - 98
6. AK Olymp Brno - 96,5
7. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 62
8. AC Prostějov - 43
9. Atletický klub Zlín, z. s. - 37
10. TJ Šumperk, z. s. - 36
11. AC TJ Slovácká Slavia Uh. Hradiště - 36
Žáci, kteří reprezentovali naši školu v Šumperku:
Š. Šmíd, A. Fiala, D. Lambert, M. Oršel.
Běh na 1500m př.
8. místo -  David Lambert, 5:30 .69 s
Štafeta 4 x 300 m žáci:
10. místo - AHA Vyškov (David LAMBERT, Štěpán ŠMÍD, Aleš FIALA, Pavel LENOMAR), 3:06,28 min.

Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žáků:
1. SSK Vítkovice - 183 bodů
2. Atletický klub Olomouc z. s. - 179,5
3. TJ Sokol Opava - 159
4. TJ Lokomotiva Břeclav - 109,5
5. AC Moravská Slavia Brno, spolek - 97
6. AK Šternberk z. s. - 95
7. TJ Jiskra Otrokovice - 77
8. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 66
9. Atletika Poruba z. s. - 45
10. AC Prostějov - 19
11. AC TJ Slovácká Slavia Uh. Hradiště – 10
Gratulujeme!!!

Kompletní výsledky najdete na:
.
.
European Kids Athletics Games 
EKAG 2017

Druhý zářijový týden, přesněji od 11. do 13. září 2017, hostil brněnský stadion Pod Palackého vrchem největší evropský mládežnický mítink "European kids athletic games" – EKAG 2017. Více než 1800 závodníků ročníků 2006 až 2002 z 15 evropských zemí si porovnávali síly a bojovali o medaile. Úspěšně zasáhli do bojů i žáci naší školy.  Anna Kalincová (AHA Vyškov) žákyně 9. A a Vašek Hanulík (Orel jednota Vyškov – atletika) žák 7. A.
Vašek se kvalifikoval do finále hned ve dvou disciplínách, v šedesátce a v hodu kriketovým míčkem. Ve skoku do dálky se v kvalifikaci umístil na krásném desátém, bohužel ale na druhém nepostupovém místě. Ve finálovém závodu se mu podařilo obhájit novým osobákem loňský bronz v hodu kriketovým míčkem. Výkon ve sprintu na 60 metrů stačil Vaškovi na celkové šesté místo, ale byl to boj, protože borce na 4. až 6. místě od sebe dělili pouze tisíciny sekundy. 
Anna Kalincová závodila ve čtyřech disciplínách (100m př., ve skoku dalekém, v běhu na 60m a hodu oštěpem). Nejlépe se jí vedlo v její nejoblíbenější disciplíně v běhu na 100 metrů přes překážky, kde vybojovala překrásné 11. místo.
Výsledky V. Hanulíka :
Míček: kvalifikace 47,46 m, finále 53,27 m – 3. místo
Běh na 60m: kvalifikace 8,38 s, finále 8,37 s
Dálka: 4,42 m
Výsledky A. Kalincové:
Běh 100m př. : v rozběhu 16, 23 s., finále  16,41 s. – 11. místo
Běh 60 m:  8,60 s.
Dálka:  4,56 m
Hod oštěpem: 21, 05m

.
.
Republikové finále OVOV 2017
Dne 7. 9. –  9. 9. 2017 se uskutečnilo v Brně na stadionu VUT Republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) 2017. Vojta Pechmann se probojoval okresním a krajským kolem OVOV.
Více než osm set závodníků, nepříjemný vítr na stadionu, veliká konkurence a dřina, to vše čekalo na Vojtu. OVOV to je deset disciplín během dvou dnů, kdy si závodník opravdu šáhne až na dno svých sil. První den na Vojtu čekaly tyto disciplíny: shyby dvě minuty, švihadlo dvě minuty, běh na 60m, skok do dálky a hod medicinbalem. Druhý den, kdy je celé tělo unavené, musí závodník zvládnout trojskok, kliky dvě minuty, leh – sed dvě minuty, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 1000m. Vojta bojoval jako lev a odměnou mu bylo 20. místo v Republikovém finále OVOV. Vojto veliká gratulace!!!
    
.
.
září 2017 -Třetí kolo staršího žactva v Břeclavi 2017
Družstvo dívek AHA Vyškov v Břeclavi druhé a chlapci třetí. Pro obě družstva třetí místo celkově po třech kolech soutěže. Znamená to, že i po loňském veleúspěšném roce i tentokrát postupují obě družstva AHA Vyškov na Mistrovství Moravy a Slezska do Šumperka. Velká gratulace a poděkování za úspěšnou reprezentaci atletického klubu. Výrazné opory žákyň z naší školy: 
Hod oštěpem 500 g:
1. místo - Iva JANÁSOVÁ, 34,89 m
Běh na 200 m př.:
2. místo - Anna KALINCOVÁ, 32,40 s.
Skok vysoký žákyně:
4. místo - Anna KALINCOVÁ, 1,50 m
Běh na 100 m př. žákyně:
4. místo - Anna KALINCOVÁ, 16,61 s.
Štafeta 4 x 60 m žákyně:
7. místo - AHA Vyškov (Kristýna JABŮRKOVÁ, Adéla PROVAZNÍKOVÁ, Sabina FIANTOVÁ, Tereza LUSKOVÁ), 34,58 s.
Dále reprezentovaly: Kristýna Jabůrková, Zora Zajíčková, Tereza Seidlová

CELKOVÉ POŘADÍ KP DRUŽSTEV STARŠÍCH ŽÁKYŇ:
1. AC Olymp Brno - 36 hlavních bodů (432 pomocných bodů)
2. JAC Brno - 36 (388,5)
3. AHA Vyškov - 35 (343,5)
4. TJ Lokomotiva Břeclav - 31 (251,5)
5. AC Mor. Sl. Brno - 27 (184)
6. AK Kyjov - 21 (132,5)
7. Atletika Slavkov u Brna - 20 (131,5)
8. AK Hodonín - 19 (111,5)
9. AC Čejkovice - 16 (84)
11. TJ Znojmo - 11 (56)
12. VSK Univerzita Brno - 8 (51)
13. SK Speed Brno - 7 (45)
14. Orel jednota Vyškov - atletika - 4 (16)
Družstvo starších žáků AHA Vyškov předvedlo neskutečně vyrovnaný souboj se svými soupeři s postupovými ambicemi. Nakonec bodový součet udělal z tohoto družstva AHA Vyškov to družstvo, které bylo šťastnější a o pověstný "chlup" postoupilo. Rozhodovaly doslova maličkosti - názorná ukázka, jak to mnohdy v soutěžích družstev chodí.  Žáci z naší školy, kteří reprezentovali:
Běh na 200 m př. žáci:
5. místo - Štěpán ŠMÍD, 31,31 s.
Běh na 1500 m žáci:
6. místo - Štěpán ŠMÍD, 5:32,32 min.
Běh na 100 m př.:
8. místo - Štěpán ŠMÍD, 16,34 s.
Dále reprezentovali žáci: Matěj Oršel, Samuel Hodoši, David Lambert, Aleš Fiala, Matěj Mikulík

CELKOVÉ POŘADÍ KP DRUŽSTEV STARŠÍCH ŽÁKŮ:
1. TJ Lokomotiva Břeclav - 29 hlavních bodů (501 pomocných bodů)
2. AC Mor. Sl. Brno - 25 (374,5)
3. AHA Vyškov - 24 (370,5)
4. BYAC Brno - 24 (363)
5. AC Čejkovice - 18 (212)
6. AK Hodonín - 13 (106)
7. Atletika Slavkov u Brna - 12 (101)
8. TJ Znojmo - 9 (89)
9. AK Kyjov - 7 (64)
10. VSK Univerzita Brno - 4 (67)
Tak tedy jen 7,5 bodu rozhodlo o třetím místě, o tom šťastnějším družstvu, v dlouhodobé soutěži družstev starších žáků. Uznání všem a gratulace postupujícím. Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31569
.
.
září 2017, Vyškovská míle a Velká cena města Vyškova ve skoku vysokém 2017

Hojná účast závodníků i přespolních přispěla k vysoké úrovni tradičního atletického mítinku ve Vyškově. Do humanitárního Běhu naděje se zapojilo 117 účastníků. Tohle byly hlavní znaky čtvrtečního atletického odpoledne na stadionu Za parkem ve Vyškově.
Naši žáci, kteří se závodů zúčastnili:

1. místo  - 200 m př. ženy - Anna KALINCOVÁ (AHA Vyškov), 32,35 s.
6. místo – 150 m – Jindřich Osolsobě (AHA Vyškov), 22, 11s.
7. místo – 150 m – Vojtěch Pechmann (AHA Vyškov), 22, 33 s.
9. místo – 150 m – Drlík Sebastian (AHA Vyškov), 23, 69 s.
13. místo – 150 m – Daniele Řiháková (AHA Vyškov), 26, 21 s.
7. místo – 200 m př. muži – Jindřich Osolsobě (AHA Vyškov), 35, 60 s.
Ukázkový závod štafet 4 x 100 m Aháčků:
1. místo - Aháček A (Filip JAŠÍČEK, Michal DERKA, Ondřej MACHÁČ, Sebastian DRLÍK), 64,68 s.
2. místo - Aháček B (Vojtěch PECMANN, Karel PECHMANN, Jan JAŠÍČEK, Lukáš BURIAN), 68,92 s.
Běh naděje 10. ročník humanitární akce:
Celkem 117 účastníků věnovalo na účel veřejné sbírky Skutků naděje celkem 4.350,- Kč. Všem, kteří tuto akci podpořili děkuje pořadatelský tým Běhů naděje.
Blahopřejeme všem účastníkům k pěkným výkonům a děkujeme za hezkou podívanou.
Kompletní výsledky viz:
http://online.atletika.cz/vysledky/31660
.
.
Školní rok 2016-2017
.
.
červen 2017, Vojtěch Pechmann na Čokoládové tretře - čtvrtý
Seriál běhů Čokoládové tretry byl v tomto roce velice náročný a vyrovnaný. Mezi postupujícími byl i Vojtěch PECHMANN, člen tréninkové skupiny Aháčků (atletických přípravek) a žák naší školy. Cesta na semifinále do Ostravy byla úspěšné, Vojtovi tou největší odměnou byl start po boku světových atletických hvězd v samotném finále Čokoládové tretry, které se konalo těsně před začátkem hlavního programu Zlaté tretry Ostrava.

Semifinále běhu na 300 m chlapců, ročníky nar. 2006 - 2007:
V úterním přeprogramu Zlaté tretry se

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace