O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

O ŠKOLE
MATEŘSKÁ ŠKOLA
Představení školy
Pro předškoláky
Školská rada
Projekty
Učební dokumenty
Zaměstnanci školy
Školní rok 2018/19
Vyučovací hodiny
Rozvrh hodin
Školní řád ZŠ a MŠ
Poskytování informací
Výroční zprávy
Užitečné odkazy
Volná místa
Dokumenty
Projektová výuka
Úspěchy žáků
Přírodovědná gramotnost
EU peníze školám
Kontakty, konzultační hodiny
Elektronická žákovská knížka
GDPR

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

Úspěchy žáků v soutěžích a olympiádách

Školní rok 2018/2019
.
.
Ibrahim Hazaa ze IV.B vyhrál finále literární soutěže Jižní Morava čte
 
V kategorii mladších dětí na téma "Moje město - moje obec - můj kraj za 100 let" se v Brně umístil se svou prací na prvním místě!
Ibrahim se účastnil všech třech ročníků a jeho práce byly vždy velmi zajímavé, ale letos byl prostě nejlepší.
Práce všech účastníků soutěže za naší knihovnu jsou vystaveny v Knihovně Karla Dvořáčka a vítězné práce finalistů krajského kola budou zveřejněny i na webu a v ročence
http://www.jiznimoravacte.cz/.
Gratulujeme!

.
.
Výprava mladých atletů Jihomoravského kraje byla úspěšná
Začala halová sezona atletů. V ostravském halovém atletickém skvostu se utkali krajské výpravy mladšího žactva, z republikového pohledu se jednalo o skupinu "C" - utkali se tedy mezi sebou moravskoslezké kraje. V nominaci jihomoravské krajské reprezentace se objevili dva atleti z naší školy. I oni byli nápomocni celkovému triumfu jihomoravské reprezentace:
1. místo - Jihomoravský kraj (62 bodů dívky; 92 bodů chlapci), 154 bodů
2. místo - Moravskoslezský kraj (76 + 64), 140 bodů
3. místo - Olomoucký kraj (80 + 49), 129 bodů
4. místo - Zlínský kraj (41 + 52), 93 bodů
Žáci z naší školy, kteří reprezentovali Jihomoravský kraj:
Skok vysoký, chlapci:
8. místo - Vojtěch PECHMANN
Vrh koulí:
4. místo - Václav Hanulík
Blahopřejeme k výbornému vystoupení a k reprezentaci kraje.
Kompletní výsledky najdete na:
https://online.atletika.cz/vysledky/36567
.
.
Dlouhá míle 2018
Tradiční běžecký seriál má za sebou již 18. ročník. Tento ročník soutěže "O nejlepší běžce Bučovicka, Slavkovska a Vyškovska" pod tradičním názvem Dlouhá míle 2018 byl složen ze šesti závodů, když na Vyškovské míli mohli běžci bodovat hned dvakrát.
I tento rok byl součástí seriálu závod na 200 m př., což je pro atlety motivací k atletické běžecké všestrannosti. Všechno vyvrcholilo finálovým závodem Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka v sobotu 24. 11. 2018.
Nejmladší žáci:
3. místo – Radim Jabůrek - Orel Vyškov
Mladší žáci:
8. místo – Vojtěch Pechmann - AHA Vyškov
10. místo – Sebastian Drlík -  AHA Vyškov
Starší žáci:
1. místo – Jindřich Osolsobě – AHA Vyškov
4. místo – Lukáš Němec – AHA Vyškov
8. místo – Prokop Čala – AHA vyškov
9. místo – Matyáš Weinreich – AHA Vyškov
10. místo – Patrik Bednář – AHA Vyškov
Nejmladší žákyně:
2. místo – Alžběta Suchomelová – AHA Vyškov
5. místo – Daniela Řiháková -  AHA Vyškov
Velká gratulace !!!
.
.
Ve středu 21.11.2018 proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve stolním 3.-5. ročníků základních škol. Naši školu vzorně reprezentovali žáci 5.A - Ondřej Zeman, Zdeněk Smola a Jan Stanislav. Kluci hráli výborně, s přehledem zvítězili ve své skupině a postoupili přímo do finále. V něm se střetli s loňským vítězem z Pustiměře. I tohoto soupeře porazili a stali se celkovými  vítězi turnaje. Blahopřejeme.
.
.
Krajské kolo družstev ve stolním tenise
Dne 7.11.2018 jsme se již podruhé účastnili krajského kola ve stolním tenise družstev starších dívek. Do kraje jsme postoupili na základě vítězství v okresním kole. Letos vzhledem k účasti byla velká šance vyhrát a stát se krajským přeborníkem. Bohužel nám chybělo pověstné štěstí a pár míčků, abychom soupeře porazili.
Rozhodovali čtyřhry a ty jsme vždy prohráli 3:2, v pátém setu. Spokojenost panuje samozřejmě i s 3. místem, které naše družstvo získalo. Naší nejlepší hráčkou byla Lucka Křetínská (7.A), která prohrála pouze jeden zápas a byla jedničkou našeho týmu. K pěkným výsledkům přispěla i Barbora Žaludová z 8.A a Radka Vláčilová z 9.A. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a příkladné sportovní chování.
.
.
listopad 2018
Nominace JMK i s Vojtou Pechmannem
Jihomoravský krajský atletický svaz zveřejnil nominaci na mezikrajové utkání mladšího žactva, které se se uskuteční v sobotu 8. prosince 2018 v ostravské atletické hale. Jsme rádi, že nominaci si vybojoval i atlet naší školy Vojtěch PECHMANN - skok vysoký.
Blahopřejeme. Přejeme mnoho štěstí v krásné ostravské hale v dresu Jihomoravského kraje.
.
Vyškovská běžecká tour mládeže 2018
Konečné pořadí Vyškovské běžecké tour mládeže....Na Vyškovsku se letos konal 1. ročník Vyškovské běžecké tour mládeže. Odstartoval v lednu Uhřickým kolečkem a končil v říjnu Sokolským během v Bučovicích. Po součtu bodů, z jednotlivých závodů, se na příčky nejvyšší postavili tito atleti za AHA Vyškov:
Atletická školka dívky ( 2011 - 2012 )
        3. místo Sedláková Adéla
Atletická školka hoši ( 2011 - 2012 )
        2. místo Hrabovský Michal
Minipřípravka hoši ( 2009 - 2010 )
        2. místo Kingma Daniel Alex
Starší žáci ( 2003 - 2004 )
        1. místo Osolsobě Jindřich
.
.
Okresní kolo družstev ve stolním tenise 2018
Dne 25.10.2018 se uskutečnilo okresní kolo družstev ve stolním tenise na ZŠ Tyršova. Do soutěže jsme nasadili jak chlapce, tak děvčata. Soutěž se hrála v nalosovaných skupinách. Děvčata skupinu vyhrála bez jediné prohry a postoupila do finále, kde porazila tým Gymnázia Bučovice a zaslouženě již podruhé vyhrála okresní kolo.
Obhajoba vítězství je vždy těžší, proto je tento úspěch o to cennější. Vítězstvím si zajistila postup do krajského kola, které se koná 7.11.2017 v Hodoníně. Naší nejlepší hráčkou byla Lucie Křetínská(7.A), která vyhrála všechny své zápasy a byla hlavním strůjcem našeho vítězství. K vítězství týmu přispěli velmi dobrým výkonem Barbora Žaludová (8.A) a Radka Vláčilová (9.A). Chlapci ve své pětičlenné skupině skončili bohužel těsně druzí a tím si zajistili postup jen do zápasu o 3 místo. Tady se nám od začátku lepila smůla na paty. Vše mohla zvrátit čtyřhra. Smolně jsme ji prohráli a reálná šance porazit družstvo ZŠ 711 Bučovice byla již velmi malá. I přes velmi dobrý výkon se to nepodařilo a skončili jsme na čtvrtém místě. V soutěži nás velice dobře reprezentovali náš nejlepší hráč Adam Konšel (9.A), Ondřej Muzikant (9.A) Daniel Gryc (8.A) a Patrik Šášek 7.A Za vzornou reprezentaci školy, příkladné sportovní chování a dosažený výsledek všem jmenovaným děkujeme a děvčatům držíme palce v krajské soutěži.
.
.
Okresní kolo ve florbalu chlapců 4.- 5. ročníků.
V pátek 2.11.2018 proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve florbalu chlapců 4.-5. ročníků základních škol. Celkem se soutěže zúčastnilo čtrnáct týmů vyškovského okresu, které hrály ve třech skupinách.
Chlapci začali zbytečnou prohrou s Nádražní 5 – neproměňovali jsme nabídnuté šance, poté porazili jasně 5:0 Křenovice. V dalším zápase jsme vedli nad Bučovicemi 710 a těsně před koncem jsme dostali zbytečný vyrovnávací gól. Poslední zápas kluci nasadili velmi bojovné tempo a uhráli s pozdějším vítězem skupiny Bučovicemi 711 spravedlivou remízu. V celkovém pořadí nám tak chyběl bodík k druhému místu ve skupině. Takže hoši skončili třetí ve skupině a nepostoupili do finále mezi posledních šest týmů.
Skvěle hráli všichni naši hráči a zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy. Reprezentovali nás: M. Nejedlík, O. Zeman, J. Hruška/třída 5.A/, T. Korolkov, S. Drlík, M. Spisar, D. Ruberto, P. Kresa, M. Sekanina/všichni třída 5.B/.
.
.
Okresní kolo ve florbalu dívek – 3.-5. ročník
V pátek 26.10.2018 proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve florbalu dívek 3.-5. ročníků základních škol. Celkem se soutěže zúčastnilo šest týmů našeho okresu. Naše děvčata zahájila výhrou nad ZŠ Drnovice, poté holky těsně prohrály s pozdějším vítězem turnaje ZŠ Na Vyhlídce, následovalo vítězství nad ZŠ Pustiměř a smolná prohra s domácí ZŠ Purkyňova. Do rozhodujícího zápasu nastoupily holky proti ZŠ Slavkov a neuvěřitelně rychle se dostaly do vedení, které ještě navýšily a zajistily si tak postup do krajského kola. Předvedly všem ostatním, že jsou velké  bojovnice a že jejich postup do kraje nebyl náhodný.
Skvěle hrála všechna děvčata a zaslouží velkou pochvalu. Reprezentovaly nás žákyně A. M. Frgálová, N. Čtvrníčková, Z. Orálková, K. Tutková, D. Řiháková/všechny tř. 5.B/, J. Trefilíková/4.A/, N. L. Čuprová, S. Červíková a S. Menoušková/3.A/.
.
Výsledky Logické olympiády
V letošním roce se žáci 6. – 9. tříd opět  zapojili do  matematické soutěže Logická olympiáda.  Během 30 minut museli vyřešit co nejvíce z 25 náročných logických úloh.  Tyto příklady měli stejné všichni žáci 2. stupně, proto výkon Radima Kolaříka, který je teprve žákem 6. třídy je opravdu vynikající. Všem,  kteří  se do soutěže zapojili, i když úplně nedopadli podle svých představ,  gratulujeme a přejeme další matematické úspěchy.
Nejlepší řešitelé:
1. Veronika Orálková   8.B
2. Jindřich Osolsobě 9.A
3. Radim Kolařík  6.A
.
.
Skvělé vystoupení družstva mladších žáků
Svoji "jízdu" soutěžemi družstev završilo výborným představením - družstvo mladších žáků na Mistrovství Moravy a Slezska, které hostili 7. 10. 2018 zkušení pořadatelé v Šumperku. Do Šumperku váží cestu družstva v případě, že se daří, tzn. že se postupuje dlouhodobými soutěžemi družstev. Ne jinak tomu bylo i tentokrát - družstvo mladších žáků skončilo na Mistrovství Jihomoravského kraje třetí, takže i "poukaz" postupu do nejvyšší soutěže, která v případě družstev mladšího žactva existuje.

Osmé místo v konkurenci dalších 11 úspěšných týmů Moravy a Slezska je bezesporu velkým úspěchem:

1. AC TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště - 112 bodů
2. VSK Univerzita Brno - 87
3. BYAC Brno - 67
4. Atletika Poruba z. s. 67
5. TJ Sokol Opava - 65
6. Atletický klub Prostějov, z. s. - 57,5
7. Atletický klub Zlín, z. s. - 56
8. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 49
9. SSK Vítkovice, z. s.
10. TJ Šumperk, z. s. - 42
11. TJ Lokomotiva Olomouc z. s. - 18
12. SKM Valašské Meziříčí - 7
Na 49 bodovém zisku se podíleli i žáci naší školy Vojtěch Pechmann ( skok vysoký a 800m) a Sebastian Drlík (hod oštěpem, vrh koulí a hod kriketovým míčkem) :
Skok vysoký
1. místo - Vojtěch PECHMANN -  1,55 m
Hod kriketovým míčkem
19. místo – Sebastian Drlík – 46,25 m
Hod oštěpem
16. místo – Sebastian Drlík – 26,11m
Vrh koulí
15. místo – Sebastian Drlík – 8,00 m
Kompletní výsledky najdete na:
Blahopřejeme!!!
.
Mistrovství ČR žactva jednotlivců 2018
Tradiční zářijový termín pro Mistrovství ČR žactva je v Jablonci nad Nisou vždy "rizikový", jelikož horské klima je v této lokalitě nevyzpytatelné. Naštěstí, dokonalé zázemí pro konání akce tohoto rozměru, které i za těchto okolností udělají z tohoto podniku to, co je od něj očekáváno. Bezpočet skvělých výkonů bylo korunováno i rekordy šampionátu. V tomto "obležení" bojoval a se "svojí kůží šel na trh" i Jindřich Osolsobě.
Běh na 1500 m př., žáci:
17. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 5:13,62 min.
Velmi početné pole a postavení v tabulkách signalizovalo, že nic lehkého Jindry nečeká. Potvrdilo se, že počáteční tempo nebylo možné akceptovat až do finiše. Sedmnáctá příčka republikového pořadí je bezesporu výzvou do dalšího tréninku.
Máme za sebou Mistrovství ČR žactva jednotlivců s účastí atleta z naší školy. Skvěle reprezentoval nejen sám sebe, ale také svoji školu, klub a tréninkovou skupinu. Všichni za tuto reprezentaci děkují a blahopřejí.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31965/0/2
.
.

Atletický čtyřboj
Dne 25. 9. 2019 se uskutečnil na stadionu ve Vyškově atletický čtyřboj s vloženým závodem na 150m. Startující museli zkousnout nejen mrazivé počasí, ale i velkou dávku atletické dřiny. Ztuhlé svalstvo se muselo velice rychle zahřát, neboť první disciplínou byl běh na 60m.  Dále se závodilo v těchto disciplínách – skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 600m (dívky) a 800m (chlapci). Veliká pochvala patří všem co startovali, protože všichni závod dokončili bez zranění a v dobré náladě.
 
Závod chlapců:
5. místo – Sebastian Felix Drlík (tř. 5. B)
10.  místo – Daniel Brablík (tř. 6. A)
Závod dívek:

4. místo – Alžběta Suchomelová (tř. 6. A)
5. místo – Daniela Řiháková (tř. 5. B)
6. místo – Karolína Přibylová (tř. 7. A)
Závod na 150m – chlapci:
1. místo – Jakub Derka – ZŠ Nádražní 5
2. místo – Daniel Gryc (tř. 8. A)
3. místo – Filip Fojtík (tř. 9. A)
Závod na 150m – dívky:
1. místo - Sabina Gregušová (tř. 8. A)
2. místo – Helena Trgalová (tř. 9. A)
3. místo – Michaela Paludová (tř. 9. A)
Gratulujeme !!!
.
.
Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího žactva v atletice 2018
Soutěže družstev vrcholí na všech úrovních - v Břeclavi se sjeli postupující družstva mladších žáků a mladších žákyň, aby zabojovali o tituly Mistrů Jihomoravského kraje a případně vybojovali skvostný výsledek postupu na nejvyšší soutěž družstev mladšího žactva - na Mistrovství Moravy a Slezska.
Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:
1. VSK Univerzita Brno, 158 bodů
2. BYAC Brno, 139
3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 130
4. TJ Lokomotiva Břeclav, 103
5. Atletický klub Hodonín z. s., 62
6. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 52
7. Atletický klub Kuřim, z. s., 9
8. SK Atletik Holešov, z. s., 0
Družstvo chlapců postoupilo ze skupiny z prvního místa, skryté ambice družstva se potvrdily a bronzová příčka tohle družstvo zároveň katapultovalo na Mistrovství Moravy a Slezska.
Hod oštěpem 500 g, ml. žáci:
4. místo - Sebastian DRLÍK, 29,01 m
Skok vysoký, ml. žáci:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,46 m
4. místo - David RŮŽIČKA, 1,30 m
Běh na 60 m, ml. žáci:

Běh na 800 m, ml. žáci:
3. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:36,48 min.
Štafeta 4 x 60 m, ml. žáci:
4. místo - AHA Vyškov (Michal DERKA, Filip JAŠÍČEK, Vojtěch PECHMANN, Adam ŽEMLIČKA), 35,48 s.
 
Další opory družstva:
Lukáš Sȕsser, David Šmíd.
Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žákyň:
1. TJ Lokomotiva Břeclav, 187 bodů
2. JAC Brno, 114
3. AK Olymp Brno, spolek, 64
4. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 64
5. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 57
6. Atletický klub Hodonín z. s., 40
7. Elite Sport Boskovice, z. s., 27
8. VSK Univerzita Brno, 24
Dívky bojovali seč mohly. Umístění není špatné, již samotný postup do Břeclavi byl velmi potěšující.
Vrh koulí, 2 kg, ml. žákyně:
5. místo - Veronika ORÁLKOVÁ, 8,98 m
Další závodnice z naší školy:
Elena Jakubcová, Lucie Křetínská, Aneta Lacková, Karolína Přibylová, Sabina Slezáková, Elena Šarköziová, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Veronika Orálková, Patricie Veselá a Barbora Žaludová.
Blahopřejeme k hezkému vystoupení v Břeclavi a chlapcům k postupu na Mistrovství Moravy a Slezska.
Kompletní výsledky najdete na:
.
Republikové finále OVOV 2018 v Brně
Dne od 5. 9. –  7. 9. 2018 se uskutečnilo v Brně na stadionu VUT Republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) 2018. Alžběta Suchomelová (tř. 6. A) se probojovala jak okresním, tak i i krajským kolem v OVOV. Více než pět set závodníků, krásné a teplé počasí na stadionu, veliká konkurence a dřina, to vše čekalo na Alžbětu. Odznak všestrannosti -  to je deset disciplín během dvou dnů, kdy si závodník opravdu šáhne až na dno svých sil. První den na Alžbětu čekaly tyto disciplíny: shyby dvě minuty, švihadlo dvě minuty, běh na 60m, skok do dálky a hod medicinbalem. Druhý den, kdy je celé tělo unavené a rozlámané z předchozího dne, musí závodník zvládnout trojskok, kliky dvě minuty, leh – sed dvě minuty, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 1000m. Alžběta bojovala jako lvice a odměnou ji bylo 17. místo v Republikovém finále OVOV 2018. Alžběto veliká gratulace!!!
    
.
Školní rok 2017 / 2018
.
.
Atletický trojboj 2018
Dne 25. 6. 2018 se uskutečnil Atletický trojboj - okresní kolo pro první stupeň (ročník třetí až pátý). Disciplíny, ve kterých mladí atleti závodili -  běh na 60m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Sluníčko pod mrakem a dráha kluzká.
Těžké podmínky napověděly, že to bude jedna velká dřina. Za naší školu závodila dvě družstva jedno chlapecké a druhé dívčí. Každé družstvo mělo vždy čtyři závodníky. Na domácí půdě jsme chtěli ukázat soupeřům, že jsme na ně připraveni. Družstvo dívek získalo v okresním kole druhé místo a chlapecké družstvo dokonce zvítězilo. Někteří se blýskli skvělými individuálními výkony. Karolína Diasová zvítězila ve skoku dalekém a obsadila druhé místo v hodu kriketovým míčkem. Alžběta Suchomelová získala první místo v hodu kriketovým míčkem. Daniela Řiháková se umístila na třetím místě ve skoku dalekém. Další členkou družstva byla Barbora Ryšánková. Z chlapců byl nejrychlejší Sebastian Drlík, který vyhrál běh na 60 m a hod kriketovým míčkem. Další závodníci z družstva Jonáš Huška, Thomas Korolkov, Ondřej Zemann, náhradníci Max Spisar a Daniel Ryšánek.
Veliká gratulace!!!
.
ADEX nanukový víceboj 2018
Dne 19. 6. 2018 se uskutečnil na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově  -  ADEX nanukový víceboj. Každý závodník soutěžil v pěti disciplínách (60m př., 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a 800m). Všechny víceboje jsou velice náročné, protože musíte splnit všechny disciplíny v jediný den.
Příjemné a hlavně bezvětrné letní počasí atletice velice přálo. Veliké poděkování patří všem závodníkům a závodnicím. 
Kategorie mladších žáků:
4. místo – Václav Hanulík (atletika Orel vyškov)
5. místo Vojtěch Pechmann (AHA Vyškov)
8. místo – David Růžička (AHA Vyškov)
9. místo – Lukáš Sűsser (AHA Vyškov)
10. místo – Sebastian Drlík (AHA Vyškov)
11.místo – David Šmíd (AHA Vyškov)
13.místo – Patrik Šášek (AHA Vyškov)
Kategorie mladších žákyň:
2. místo – Daniela Říháková (AHA Vyškov)
4. místo – Kateřina Bébarová (AHA Vyškov)
5. místo – Alžběta Suchomelová (AHA Vyškov)
6. místo – Michaela Zdražilová (AHA Vyškov)
7. místo – Lucie Křetínská (AHA Vyškov)
8. místo – Barbora Žaludová (AHA Vyškov)
9. místo – Elena Šarkȍziová
10. místo – Veronika Orálková
11. místo – Sabina Slezáková
Výsledky najdete na:
www.atletika/vysledky/
Veliká gratulace!!!
 
.
.
Druhé kolo Krajského přeboru JMK družstev mladšího žactva v Břeclavi
Dne 14. 6. 2018 se uskutečnilo druhé kolo Krajského přeboru JMK družstev mladšího žactva v Břeclavi.  První kolo chlapci jasně vyhráli a děvčata obsadila třetí místo. Postup byl na dosah, jen ho potvrdit v Břeclavi. Tajně jsme si věřili, že vše klapne.
Plni očekávání jsme se vydali do Břeclavi. Složení družstev bylo nejsilnější za poslední roky. Do atletických bojů o cenné body jsme vyrazili v této sestavě. Žáci z naší školy, kteří reprezentovali:  Lucie Křetínská, Vojtěch Pechmann (získal 5 bodů pro družstvo), Sebastian Felix Drlík (získal 10 bodů pro družstvo), David Růžička (získal 2 body pro družstvo), Lukáš Sὕsser, Patrik Šášek, David Šmíd, Kateřina Bébarová (získala 3 body pro družstvo), Elena Šarkὃziová (získala 3 body pro družstvo), Daniela Řiháková, Patricie Veselá (získala 1 bod pro družstvo), Alžběta Suchomelová (získala 1 bod pro družstvo), Veronika Matzová a Sabina Slezáková. Družstvo mladších žáků vyhrálo a děvčata obsadila třetí místo. Obě družstva v pohodě postoupila do finále Moravy. Gratulujeme všem co se zúčastnili, bojovali a podali hezké výkony. Výsledky najdete na: http://online.atletika.cz/vysledky
.
.

Dne 10. 6. 2018 se uskutečnilo třetí kolo Krajského přeboru JMK družstev staršího žactva v Břeclavi. Právě po třetím kole mělo být známo, která družstva postoupí na Mistrovství Moravy a Slezska do Šumperka.
Věděli jsme, že je před námi nelehký úkol, a že když budeme mít trošku štěstí a bude se nám dařit, tak by postup nebyl tak nemožný. Bohužel se nám tolik nevedlo a naše obě družstva nepostoupila. Výprava atletů a atletek z naší školy, kteří oblékli dres AHA Vyškov, a kteří bojovali o postup do finále Moravy a Slezska: Aleš Fiala, Lukáš Němec, David Smerečynskyj, Matyáš Weinreich, Natália Jakubcová, Lucie Skalníková, Radka Vláčilová, Amálie Ilgnerová, Karolína Smolová, Karolína Pauříková a Iva Janasová (získala 14 bodů - nejvíc ze všech závodnic z družstva, protože vyhrála oštěp a v disku byla osmá). Družstva chlapců i děvčat obsadila pěkná pátá místa. V ideálním, teplém, atletickém počasí padlo spousta osobních rekordů, blahopřejeme všem, kteří se tohoto atletického klání zúčastnili, bojovali a podali hezké výkony.
http://online.atletika.cz/vysledky
.
.
Čokoládová tretra-  červen 2018
Krásné počasí, atletické hrátky Atletiky pro děti na straně jedné a napětí na straně druhé - jak že to vlastně dopadne? Vždyť v sázce byly nejen výkony, ale hlavně souboje o 8 postupových míst do krajských finále (novinka tohoto ročníku).  
Na atletickém stadionu za parkem se představilo 30. 5. 2018 bez mála čtvrt tisícovky startujících, přičemž prestižní vítězství vybojovali:
Běh na 60 m:
1. místo - Matěj KRAJČÍK (AHA Vyškov), 13,57 s.
Běh na 200 m:
1. místo - Karel PECHMANN (AHA Vyškov), 34,38 s.
Běh na 800m
2. místo – Jindřich Osolsobě (AHA Vyškov), 2:26.59 s.
Blahopřejeme všem vítězům a postupujícím do krajského finále 7. 6. 2018 v Brně, děkujeme za předvedené výkony všem účastníkům.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/33902

Malý Kontinentální pohár
Atletická akce roku Kontinentální pohár v Ostravě se rychle blíží - 8. až 9. září 2018. Ostravští pořadatelé se již více jak rok na tento atletický megapodnik zodpovědně připravují. Je zde generálka - ve středu 6. června 2018 se na slavném vítkovickém atletickém stadionu představí dorostenecké týmy moravskoslezských krajů, aby poměřily síly ve formátu soutěží, které čekají návštěvníky v září tohoto roku.
Znamená to tedy, že na základě dosavadních výsledků a tabulkových postavení atletů, se tvoří krajské reprezentace.

Mezi nominovanými atlety reprezentace Jihomoravského kraje je i naše žákyně:
Anna Kalincová - běh na 300 m př.
Přejeme atletům hezké atletické zážitky a pořadatelům mnoho sil do závěrečné přípravy Kontinentálního poháru v Ostravě - viz: http://www.ostrava2018.org/
.
.
Bronzové ukončení školního roku v matematických soutěžích!
Po sérii výborných výsledků v matematických olympiádách se i v poslední soutěži – Pythagoriádě – podařilo našim žákům získat opět skvělá umístění.
Mezi soutěžícími šestých ročníků a víceletých gymnázií čtvrté  místo obsadil Tomáš Bednařík (6.A),  velmi dobře si vedla mezi sedmáky i Magda Kolaříková (7.B), která obsadila 3. místo.  V soutěži osmých tříd cinkla další medaile, když tradičně výborný výkon předvedl Jindra Osolsobě (8.A).
Všem gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!
Výsledky:
 
6.roč.: 4.místo: Tomáš Bednařík (6.A)
7.roč.: 3. místo: Magda Kolaříková, 7.B
           8. místo: Kristýna Kolísková (7.B)
           10. místo: Michaela Nová (7.A)
8.roč.: 3.místo: Jindřich Osolsobě (8.A)
 
.
.
OVOV – krajské kola 2018
Dne 31. 6. 2018 se uskutečnilo krajské kolo v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) v Brně. Z okresního kolo se kvalifikovali tito žáci naší školy: Alžběta Suchomelová (tř. 5. A) a Jindřich Osolsobě (tř. 8. A).
Na naše závodníky čekalo šest disciplín (hod kriketovým míčkem, běh na 60 m, skok daleký, shyby 2 min., lehy – sedy 2 min., běh na 1000 m, nebo dribling), tedy pořádná porce sportovní dřiny. Stadion ve sportovním areálu VUT v Brně už svou nevšední modrou barvou dával najevo, že se bude soutěžit naplno a do posledního zbytku sil. Celým závodem nás provázela Šárka Kašpárková a Michal Pogany. Vítězové dané kategorie postupují do celorepublikového finále, které se bude pořádat v září v Brně. Nejlepšího výsledku se dočkala Alžběta Suchomelová, která porazila všechny soupeře ve svých věkových  kategoriích a kvalifikovala se na republikové finále 2018. Jindřich Osolsobě se umístil na krásném 16. místě v kraji.
Veliká gratulace !!!
.
.
Přebory JMK v atletice - Břeclav, červen 2018
Atletická sezona na dráze je v plném proudu, dokonce jako druhý z řady mistrovských závodů je za námi, když nejlepší jihomoravští atleti kategorií mladšího a staršího žactva se sešli v Břeclavi, aby se utkali o cenné přebornické tituly Jihomoravského kraje. Výprava mladých atletů a atletek z naší školy, kteří oblékají dres AHA Vyškov se vydala do Břeclavi.
Další žáci, kteří se závodů zúčastnili: Lucie Skalníková, Radka Vláčilová, Amálie Ilgnerová, Adam Konšel, Karolína Smolová, Lea Čechová, Monika Čonková, Jiří Pavlík, Tereza Mikulíková, Lucie Křetínská, Jindřich Osolsobě, Vojtěch Pechmann, Matěj Oršel, Sebastian Felix Drlík a Lukáš Němec.
Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
2. místo - AHA Vyškov "A" (Matouš ČERNÝ, Sebastian DRLÍK, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA), 34,64 s.
3. místo - AHA Vyškov "B" (Michal DERKA, Filip JAŠÍČEK, Vojtěch PECHMANN, Adam ŽEMLIČKA)
Hod kladivem, 4 kg, žáci:
5. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 24,47 m
Vrh koulí, 4 kg, žáci:
10. místo - Matěj ORŠEL, 9,76 m
Hod diskem, 1 kg, žáci:
7. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 25,24 m
Běh na 150 m, ml. žáci:
9. místo - Vojtěch PECHMANN, 22,19 s.
Běh na 1500 m, žáci:
4. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 4:56,93 min.
Běh na 800 m, ml. žáci:
7. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:42,23 min.
Vrh koulí, 2 kg, ml. žáci:
3. místo – Silvie HANULÍKOVÁ
Vrh koulí, 3 kg, ml. žáci:
2. místo - Václav HANULÍK
9. místo - Sebastian DRLÍK, 7,31 m
Hod kriketovým míčkem, ml. žáci:
5. místo – Václav HANULÍK
10. místo - Sebastian DRLÍK, 49,42 m

.
.
.
květen 2018- Přebor Jihomoravského kraje v atletice – mladší žactvo
V Hodoníně byla zahájena soutěž družstev Přeboru JMK, sk. B. Výprava směřovala k Hodonínu s přáním, aby přestalo pršet, což se naplnilo. Obě družstva zahájila soutěž na medailových pozicích, což je vzhledem k dalšímu kolu soutěže (14. 6. 2018 v Břeclavi) povzbudivé, první tři družstva si po dvou kolech soutěže zajistí postup na finále Mistrovství Jižní Moravy, které se koná 20. září v Břeclavi.
Družstvo AHA Vyškov mladších žáků
Pořadí družstev mladších žáků na 1. kole Přeboru JMK,sk. B, 17.5.2018 v Břeclavi:
1. místo - Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 92 bodů
2. místo - Atletický klub Hodonín, z. s. - 64
3. místo - TJ Lokomotiva Břeclav - 30
4. místo - AC Čejkovice - 8
Vynikající výkon družstva doprovázely skvělé výkony jednotlivců:
Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
1. místo - AHA Vyškov (Sebastian Felix DRLÍK, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA, Matouš ČERNÝ), 34,31 s.
Běh na 800 m, ml. žáci:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:43,06 min.
Hod oštěpem, 500 g., ml. žáci:
2. místo - Sebastian DRLÍK, 25,60 m
Vrh koulí 3 kg, ml. žáci:
3. místo - Sebastian DRLÍK, 7,55 m
6. místo - Patrik ŠÁŠEK, 6,74 m
Běh na 60 m, ml. žáci:
5. místo - David RŮŽIČKA, 9,08 s. (v rozběhu 9,32 s.)
Blahopřejeme družstvu k vítězství a k předvedeným výkonům. Bodovalo v každé disciplíně prvních 6 atletů, bodové zisky se takto hromadí velice těžce. V případě chlapců AHA Vyškov se tento ukazatel podařilo v Hodoníně beze zbytku naplnit. Žáci naší školy, kteří se zúčastnili závodů: Vojtěch Pechmann, David Růžička, Lukáš Sűser, Patrik Šášek, David Šmíd.
Družstvo AHA Vyškov mladších žákyň
Pořadí družstev mladších žákyň na 1. kole Přeboru JMK,sk. B, 17.5.2018 v Břeclavi:
1. místo - TJ Lokomotiva Břeclav, 108 bodů
2. místo - Atletický klub Hodonín, z. s., 46
3. místo - Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 43
4. místo - AC Čejkovice - 0
U děvčat "Ahaček" se naprosto vytratily běžkyně, prostě nejsou. Bodový zisk na tratích 60 m až 800 m rovná se 0. Absolutorium zaslouží opory družstva, které hromadily cenné body:
Hod oštěpem, 400 g ml. žákyně:
4. místo - Veronika ORȦLKOVÁ, 20,79 m
Skok vysoký, ml. žákyně:
6. místo - Kateřina BÉBAROVÁ, 1,21 m
Vrh koulí, 2 kg, ml. žákyně:
2. místo - Veronika ORÁLKOVÁ, 8,20 m
5. místo - Elena ŠARKȌZIOVÁ, 6,89 m
6. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 6,69 m
Štafeta 4 x 60 m, ml. žákyně:
5. místo - AHA Vyškov (Daniela ŘIHÁKOVÁ, Tereza RAČANSKÁ, Veronika ORÁLKOVÁ, Adéla DEKANOVÁ), 39,31 s.
Blahopřejeme děvčatům k bronzové příčce a přejeme hodně štěstí při 2. kole soutěže 14. 6. 2018 v Břeclavi. Žákyně naší školy, které se zúčastnily závodů: Elena Jakubcová, Lucie Křetínská, Karolína Přibylová, Sabina Slezáková, Elena Šarkȍziová, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Veronika Orálková, Patricie Veselá, Daniela Řiháková, Alžběta Suchomelová.
Kompletní výsledky najdete na: http://online.atletika.cz/vysledky/35028/0/2
.
.
.
Okresní kolo Pohár rozhlasu mladších žáků a žákyň
Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v  Poháru rozhlasu mladších žáků a žákyň (ročník narození 2005 a 2006). Pohár rozhlasu jsou tradiční atletické závody mezi základními školami. Poprvé bylo přihlášeno rekordních dvanáct základních škol. Naše škola složila družstvo – mladších dívek a chlapců.
Bohužel naše soupiska nebyla kompletní z důvodu zranění a nemocí žáků. I tak jsme šli do závodu s odhodláním a bojovností. Počasí bylo spíše podzimní, ale my se ho nezalekli. Mladší žáci po velkém a bojovném výkonu vybojovali šesté místo v okrese. Nejlépe si vedl Vojtěch Pechmann, který získal dělené první místo ve skoku vysokém a druhé místo v běhu na 1000m. Složení družstva mladších chlapců: Tomáš Bednařík, David Růžička, David Šmíd, Vojtěch Pechmann, Patrik Šášek, Sebastian Felix Drlík, Daniel Ryšánek a Lukáš Sűser. Mladší žákyně získala páté místo v okrese. Nejlépe si vedla Michaela Zdražilová, která obsadila čtvrté místo ve skoku vysokém a Barbora Žaludová, která vybojovala v hodu kriketovém míčkem páté místo v okrese. Složení družstva: Sabina Gregušová, Barbora Žaludová, Veronika Orálková, Patricie Veselá, Silvie Hanulíková, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Michaela Zdražilová a Lucie Křetínská.
Všem zúčastněným gratulujeme!!!
.
.

Štafetový pohár 2018
Dne 14. 5. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola ve Štafetovém poháru v Břeclavi. Na Štafetový pohár jsme vyrazili ve velmi dobré pohodě a náladě, protože okresní kolo jsme jasně vyhráli. Soutěžilo se ve štafetovém běhu 8 x 100m (1.– 3. ročník) a 8 x 100m (4.– 5. ročník) a kombinací těchto dvou štafet vznikly dvě štafety na 8 x 200m.

Ve štafetě 8 x 200m se započítává rychlejší čas. Nakonec se tyto tři časy sečtou a vyjde konečné pořadí. Po doběhnutí a přepočítání všech časů to naši štafetu vyneslo na deváté místo v kraji. Škoda jen, že nás ráno při cestě na závody zdržela výluka vlaku a dopravní špička v Brně. Organizátor nám sice povolil start našich štafet v náhradním čase, ale bohužel se neběželo se soupeři, ale jen naše štafety proti sobě. Neměli jsme srovnání se soupeři.  Složení štafet: Nicolas Zdeněk Zeman, Jonáš Hruška (tř. 4. A), Alžběta Suchomelová, Radim Kolařík, Barbora Ryšánková (ze tř. 5. A), Daniela Řiháková, Karin Tutková, Sebastian Felix Drlík, Thomas Korolkov a Zuzana Orálková (všichni ze tř. 4. B). Dále pak Eliška Křetínská, Lucie Kozílková, Justina Trefiliková, Eva Václavíková, Karel Pechmann, Daniel Alex Kingma, Marc Alex Kingma, Daniel Zdražil, Valérie Rumlerová a Matyáš Kopřiva (všichni ze tř. 3. A).
Blahopřejeme !!!
.
.
17.5.2018 OKRESNÍ KOLO DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ
Ve čtvrtek proběhlo na DDH Vyškov okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Naše škola byla zastoupena družstvem žáků sedmých ročníků ve starší kategorii.
Bohužel počasí nepřálo a tak byla soutěž přesunuta na ZŠ Purkyňova. Zde žáci soutěžili ve zdravovědě, znalostech dopravních předpisů a v jízdě zručnosti/ta se konala se v hale zdejší školy/. Z důvodu bezpečnosti/stálý déšť/ se neuskutečnila jízda dle pravidel silničního provozu přímo v areálu DDH. Přesto si naši žáci vedli velmi dobře a získali v soutěži družstev pěkné třetí místo. V soutěži jednotlivců získala první místo v kategorii starších dívek Tereza Mikulíková a stala se tak nejlepší účastnicí.          
Reprezentovali nás: Khuslensolongo Erdenebayar, Tereza Mikulíková, Šimon Brtník a Antonín Vrána. Dětem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
.
.
Výsledky matematické olympiády
Po úspěšném vyřešení školního kola postoupili do okresního kola matematické olympiády nejúspěšnější zástupci 6., 7. a 8. ročníku. Zde  je kladen důraz na postup v jednotlivých krocích, které vedou k vyřešení úloh. Naši žáci se neztratili a opět, díky Kristýně Kolískové (7.B) , obsadili medailová umístění. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!!!!!

6.roč.
5.místo   Michaela Zdražilová
6. místo  Tomáš Bednařík
7.roč.
3. místo  Kristýna Kolísková
6. místo  Magda Kolaříková
8.roč.
5. místo  Jindřich Osolsobě
.
.
Školní kolo matematické Pythagoriády
Školního kola této matematické soutěže se zúčastnili žáci z prvních skupin matematiky  6.-8. ročníků. Během jedné hodiny měli vyřešit co nejvíce z 15 logických úloh, z nichž některé byly složitější a některé jednodušší. A kdo si poradil nejlépe?

 6. roč.: 
1. Tomáš Bednařík
 2. Martin Štreit
 3. Vojtěch Pechmann, Patrik Šášek
7.roč.:  
1. Magda Kolaříková
 2. Kristýna Kolísková
 2. Michaela Nová
8.roč.  
1. Jindřich Osolsobě
 2. Michaela Paludová
 3.Jan Látal, Tomáš Petr Jelínek
Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!
.
.
 OVOV – Okresní kolo 2018
Dne 27. 3. 2018 se uskutečnilo Okresní kolo v OVOV (ODZNAK VŠESTRANOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ). Naše škola vyslala čtyři závodníky do tohoto okresního kola, které se pořádalo v Bučovicích. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj. Záštitu nad okresním kolem měla Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996). Soutěžilo se v těchto disciplínách -  hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2 min.), kliky (2 min.), lehy – sedy (2 min.), driblování (2 min.), nebo plavání (2 min.), trojskok (tři žabáky za sebou). Velice náročné, když tyto disciplíny musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne.
Za naší školu soutěžili: Jindřich Osolsobě (třida 8. A), který ve své kategorii zvítězil a slavil postup do krajského kola. Alžběta Suchomelová (třída 5. A), která obsadila druhé místo ve své kategorii a také postoupila do krajského kola. Vojtěch Pechmann (třída 6. A) získal nádherné třetí místo ve své kategorii, ale postup do kraje se nekonal. Daniela Řiháková (třída 4. B), která získala nepopulární čtvrté místo a také nepostoupila do kraje. Všem zúčastněným gratulujeme. 
Gratulujeme!!!
.
.
Petr Nohejl je úspěšným řešitelem krajského kola matematické olympiády!
Druhým místem v okresním kole si Petr Nohejl (9.A) zajistil postup do krajského kola. To se uskutečnilo v Brně na gymnáziu Vídeňská. Celkem se tohoto kola zúčastnilo 74 žáků základních škol a víceletých gymnázií.
Během čtyř hodin měli co nejlépe vyřešit čtyři složité příklady, se kterými si Petr poradil výborně a z celkového počtu 24 bodů získal 21 bod. Dosáhl tak čtvrtého nejvyššího počtu bodů. Petrovi k tak výbornému výsledku gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy.
.
Výsledky školního kola matematické soutěže Klokan.
Naše škola se zapojila do celostátní matematické soutěže Klokan. Přestože všechny úlohy nebyly jednoduché, opět někteří žáci předvedli špičkové výkony. Všem účastníkům gratulujeme!
Výsledky:
Cvrček: ( 2. a 3.ročník)           Klokánek (4. a 5. ročník)
1. Justina Trefilíková 3.A                       1. Adam Ševčík    5.A
1. Radim Jabůrek 3.A                            2. Václav Slezáček  5.A
3. Radek Škrob  3.B                              3. Ema Nezdařilová  5.A

             Benjamin: ( 6. a 7.ročník)         Kadet (8. a 9. ročník)
1. Kristýna Kolísková  7.B                       1. Petr Nohejl         9.A
2. Tomáš Bednařík      6.A                      2. Štěpán Zlatník   9.A
2. Michaela Nová        7.A                       3. Štěpán Šmíd       9.A
.
.
Okresní kola v basketbalu 2018
Dne 7. 3. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu starších žáků 8. a 9. tříd na naší horké, domácí půdě.
Do okresního kola bylo přihlášeno šest základních škol. Celý turnaj byl rozdělen do dvou hracích skupin, ve kterých se hrálo každý

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace