O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

O ŠKOLE
MATEŘSKÁ ŠKOLA
Představení školy
Pro předškoláky
Školská rada
Projekty
Učební dokumenty
Zaměstnanci školy
Školní rok 2017/18
Vyučovací hodiny
Rozvrh hodin
Školní řád ZŠ a MŠ
Poskytování informací
Výroční zprávy
Užitečné odkazy
Volná místa
Dokumenty
Projektová výuka
Úspěchy žáků
Přírodovědná gramotnost
EU peníze školám
Kontakty

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

Úspěchy žáků v soutěžích a olympiádách

Školní rok 2016-2017
.
.
červen 2017, Vojtěch Pechmann na Čokoládové tretře - čtvrtý
Seriál běhů Čokoládové tretry byl v tomto roce velice náročný a vyrovnaný. Mezi postupujícími byl i Vojtěch PECHMANN, člen tréninkové skupiny Aháčků (atletických přípravek) a žák naší školy. Cesta na semifinále do Ostravy byla úspěšné, Vojtovi tou největší odměnou byl start po boku světových atletických hvězd v samotném finále Čokoládové tretry, které se konalo těsně před začátkem hlavního programu Zlaté tretry Ostrava.

Semifinále běhu na 300 m chlapců, ročníky nar. 2006 - 2007:
V úterním přeprogramu Zlaté tretry se uskutečnily i semifinálové běhy na 300 m chlapců, kde se představil ve druhém běhu:
Druhý běh - 2. místo - Vojtěch PECHMANN, 47,72 s.
Umístění i čas byly skvělé a Vojtovi tak náležel postup do samotného středečního finále:
Finále běhu na 300 m chlapců, ročníky nar. 2006 - 2007:
4. místo - Vojtěch PECHMANN, 47,24 s.
Před v té době již téměř zaplněným vítkovickým stadionem se odehrál finálový souboj chlapců, kteří si to rozdali již o medaile. Vojtovi připadla sice nakonec ta bramborová, nicméně statečně bojoval bok po boku se soupeři, kteří byli skvělí a Vojtův výkon vynikající.
Blahopřejeme Vojtovi, rodičům a trenérům k tomuto velkému úspěchu.
Výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/27949/70
.
.
červen 2017 - Letní olympiáda dětí a mládeže Brno 2017
Na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže v atletických soutěžích reprezentovala svůj kraj, klub AHA Vyškov a naší školu.
V běhu na 60 m př. obsadila Anna Kalincová 22. místo (16,95 s.).
Blahopřejeme k nominaci a následné reprezentaci Jihomoravského kraje na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Brně.
http://online.atletika.cz/vysledky/27948/0/2
.
.
ADEX nanukový pětiboj 2017
Dne 20. 6. 2017 se uskutečnil na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově- ADEX nanukový pětiboj.
Každý závodník soutěžil v pěti disciplínách (60m př., 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a 800m).
Všechny víceboje jsou velice náročné na fyzičku. Vítězové jsou známi - na vícebojích jsou to všichni, kteří zdárně absolvovali všech pět disciplín. Odměna ve formě - ledňáčků, sladkostí a věcných cen byla naprosto zasloužená. K vidění byly kvalitní výkony i výkony, které by měly být pro dotyčné mladé závodníky inspirací do dalšího tréninku.
Jak jsi vedli samotní závodníci z naší školy?
Kategorie mladších žáků:
2. místo    Kryštof Vintera 
5. místo Daniel Gryc 
8. místo Jindřich Osolsobě   
9. místo Václav Hanulík   
11. místo Vojtěch Pechmann 
12.místo Lukáš Němec   
  
Kategorie mladších žákyň:
6. místo       Tereza Mikulíková 
7. místo       Anna Balúchová
9. místo      Amálie Ilgnerová
10. míso     Natálie Konupková 
11. místo     Ema Pavličeková 
12. místo     Patricie Veselá     
13.místo      Veronika Matzová
14. místo     Alena Jandlová 
  
                                                                                 
Gratulujeme!!!

Kompletní výsledky na www.atletika.cz
 
.
.
14.6.2017 - Čokoládová tretra ve Vyškově

Celkem 26 dílů má Čokoládová tretra pro rok 2017. Rozsáhlé přípravy byly odměněny přízní počasí i nadšením mladých atletů a jejich doprovodů. K vidění byly urputné souboje, radost dětí a jejich rodičů, napětí trenérů a v neposlední řadě i mnoho doprovodných akcí, jako projekt ČAS Atletika pro děti, malování na obličej, focení s maskotem akce Pedrem.
Čokoládové tretry se zúčastnili žáci naší školy jmenovitě:
Běh na 60m - dívky
Adéla Sedláková
Běh na 60m – chlapci
Matěj Krajčík
Běh na  100m – dívky + chlapci
Tereza Kozílková, Adéla Krajčíková, Tomáš Jakubec, Jakub Nezdařil a David Jabůrek
Běh na 200m – dívky + chlapci
Daniel Alex Kingma, Ondřej Zeman, Marc Sebastian Kingma, Radek Škrob, Lucie Kozílková, Barbora Hrozová a Tereza Chladilová
Běh na 300m – dívky a chlapci
Nicolas Zdeněk Zeman, Radovan Olejník, Jiří Mrázek, Sebastian Felix Drlík, Tomáš Seidl, Nicolas Foldyna, Alžběta Suchomelová, Barbora Ryšánková, Daniela Řiháková a Barbora Kolísková
Běh na 300m starší a mladší žáci a žákyně
Kryštof Vintera, Petr Nohejl, Filip Rozehnal, Samuel Hodoši, Lukáš Němec, Ema Pavličeková, Amálie Ilgnerová, Filip Fojtík, Adam Konšel, Dan Novotný, Ondřej Muzikant, Jindřich Osolsobě, Natálie Pluháčková, Lucie Skalníková, Radka Vláčilová, Nina Rozehnalová, Natália Jakubcová, Lubomír Šnajdr a Prokop Čala
 
Celkem se zúčastnilo 227 atletů. Blahopřejeme všem vítězům, děkujeme za hezké výkony. Více o Čokoládové tretře 2017 se dozvíte na
www.cokoladovatretra.cz
 
Foto z akce najdete také na:
http://ahavyskov.rajce.idnes.cz/

.
.
Velmi úspěšný atletický trojboj 3. – 5. ročníků
V pondělí 19.6.2017 proběhlo na naší škole okresní kolo v atletickém trojboji čtyřčlenných družstev mladších žáků a žákyň. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, ve skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem.
Družstvo našich chlapců podávalo výborné výsledky a v celkovém součtu získalo 547 bodů a obsadilo 1. místo. Nejlepší z naší čtveřice byl žák 5. A Kryštof Vintera, který ovládl prvním místem skok daleký, běh na 60 m a v kriketu byl těsně druhý. Získal pro sebe tedy dvakrát titul přeborníka okresu.
Dívky zvládly okresní kolo také výborně a o pouhých 20 bodů skončily na 2.místě výkonem 564 bodů. Svými výsledky potvrdily, že jsou velké bojovnice. Sára Kalousková získala skvělé druhé místo v běhu na 60 m a  Anna Balúchová byla těsně za ní na  třetím místě.
Reprezentovali nás: Kryštof Vintera, Vojtěch Pechman, Patrik Krištof, David Šmíd/všichni z 5. A/, Anna Balúchová, Sára Kalousková, Michaela Zdražilová, Lucie Křetínská/znovu třída 5. A/ a zasoutěžili si i naši náhradníci: Lukáš Susser/5. A/, Karolína Přibylová/5. A/ a Alžběta Suchomelová/4. A/.
Všem k získanému umístění blahopřejeme, přejeme mnoho dalších/nejen sportovních/ skvělých výsledků a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

.
.
OVOV – krajské kolo 2017
Dne 5. 6. 2017 se uskutečnilo krajské kolo  OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) v Brně. Z okresního kolo se kvalifikovali tito žáci: Vojtěch Pechmann (třída 5. A), Anna Balúchová (třída  5. A), Kryštof Vintera (třída 5. A) a Štěpán Šmíd (třída 8. A).
Na naše závodníky čekalo šest disciplín (hod kriketovým míčkem, běh na 60 m, skok daleký, shyby 2 min., lehy – sedy 2 min., běh na 1000 m, nebo dribling), tedy pořádná porce sportovní dřiny. Stadion ve sportovním areálu VUT v Brně už svou nevšední modrou barvou dával najevo, že se bude soutěžit naplno a do posledního zbytku sil. Celým závodem nás provázela Šárka Kašpárková, dobrá nálada a překrásné počasí. Vítězové dané kategorie postupují do celorepublikového finále, které se bude pořádat v září v Brně. Jak se nám dařilo: Štěpán Šmíd vybojoval 6. místo ve své kategorii ročníku 2002. Anička Balúchová obsadila v kategorii ročníku 2006 pěkné 7. místo. Vojtěch Pechmann v kategorii ročníku 2006 vybojoval překrásné  1. místo a zajistil si postup do celorepublikového finále. Stejného výsledku  se dočkal i Kryštof Vintera v kategorii ročníku 2005, který všechny své soupeře také porazil a skvělým prvním místem se kvalifikoval taktéž na republikové finále 2017 do Brna.
Všem velice gratulujeme!!!
.
.
Štafetový pohár 2017
Dne 15. 5. 2017 jsme se zúčastnili krajského kola ve Štafetovém poháru v Břeclavi. Na Štafetový pohár jsme vyrazili plni očekávání, protože okresní kolo jsme jasně vyhráli.
Soutěžilo se ve štafetovém běhu 8 x 100m (1. – 3. ročník) a 8 x 100m (4. – 5. ročník) a kombinací těchto dvou štafet vznikly dvě štafety na 8 x 200m. Ve štafetě 8 x 200m se započítává rychlejší čas. Nakonec se tyto tři časy sečtou a vyjde konečné pořadí. Naše štafety se ničeho nezalekly a vrhly do urputného štafetového boje. Po doběhnutí a přepočítání všech časů to naši štafetu vyneslo na překrásné třetí místo z jedenácti základních škol. Škoda jen, že nás od druhého místa dělila pouhá setina. Složení štafet: Kryštof Vintera, Vojtěch Pechmann, Patrik Kryštof, Patrik Šášek, David Šmíd, Anna Balúchová, Sára Kalousková, Lucie Křetínská, Michaela Zdražilová, Karolína Přibylová (všichni ze tř. 5. A). Dále pak Ondřej Zeman, Jonáš Hruška, Nicolas Zdeněk Zeman (všichni ze tř. 3. A), Alžběta Suchomelová (ze tř. 4. A), Daniela Řiháková, Karin Tutková, Sebastian Felix Drlík, Thomas Korolkov a Zuzana Orálková (všichni ze tř. 3. B). Překrásné závody se na závěr malinko zadrhly, protože pořadatelům nedovezla firma poháry a medaile.  Organizátoři akce slíbili, že vše napraví a pošlou je poštou.
Blahopřejeme !!!
.
.
Nominace na Letní olympiádu dětí a mládeže
 
V Břeclavi se uzavřela nominace atletické reprezentace Jihomoravského kraje na Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže v roce 2017 (LODM).
Do nominace se dostala naše žákyně Anna KALINCOVÁ, 100 m př.
LODM hostí Jihomoravský kraj. Atletické soutěže se uskuteční ve dnech 26.6. až 29.6.2017 v Brně.
Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí !!!
.
.
Přebory JMK
 V Břeclavi se mladí atleti utkali o tituly Přeborníků JMK. Atletický mítink konečně provázelo stálé a teplé počasí, což odměnili mladí atleti pěknými výkony. Mnohdy nové osobní rekordy posunuly umění mladých atletů do nových výkonnostních úrovní.
Medailová umístění žáků naší školy:
Štafeta 4x60 m ml. žáci:
1. místo – AHA Vyškov (Adam KUCHTÍČEK, Mario HAJZLER, Tomáš PLEVA, Daniel GRYC), 33,37 s
100 m př. žákyně:
2. místo – Anna KALINCOVÁ, 15,90 m
60 m ml. žáci:
3. místo – Daniel GRYC, 8,33 s. (v rozběhu také 8,33 s.)
Štafeta 4x60 m žákyně:
3. místo – AHA Vyškov (Adéla PROVAZNÍKOVÁ, Anna KALINCOVÁ, Michaela HORVÁTHOVÁ, Žaneta SLUNSKÁ), 32,36 s.
Vrh koulí 3 kg ml. žáci:
3. místo – Jindřich OSOLSOBĚ, 8,48 m
Kompletní výsledky najdete na:
.
.
Vojtěch Pechmann na Zlatou tretru
Vojta Pechman 4. 5. 2017 v Kroměříži vyhrál nominační závod Čokoládové tretry  a získal tím možnost startovat v semifinále a snad i ve finále Čokoládové tretry v Ostravě, které se uskuteční v rámci největšího atletického mítinku v ČR - Zlaté tretry Ostrava, dne 28. 6. 2017.
Vojta se tak opakovaně zařadil k dalším úspěšným mladým atletům, kteří to dokázali. Vojto, moc gratulujeme a těšíme se, jak to nakonec dopadne.
Petr Vintera a Jiří Němeček
Trenéři přípravek AK AHA Vyškov
.
.
Školní kvalifikační víceboj 4. a 5. tříd 2017
Dne 5. 5. 2017 se uskutečnil ve sportovním areálu naší základní a mateřské školy víceboj pro 4. a 5. třídy. Tento náročný atletický závod měl napovědět všem nerozhodnutým žákům, jestli v šesté třídě budou navštěvovat sportovní skupinu.
Školní kvalifikační víceboj 4. a 5. tříd měl tyto disciplíny: skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 60m a poslední disciplínu vytrvalostní běh na 400m (dívky) a 600m (chlapci), tyhle tratě vyvolávaly u některých žáků strach a hrůzu, ale nakonec se ukázalo, že zbytečně. Všechny závodníky musím pochválit, protože všichni tento školní kvalifikační víceboj dokončili. Tentokrát se na nás slunce usmívalo a to byl ten správný impuls pro atletické nadšení a skvělé výkony. Výsledky Školního kvalifikačního víceboje 4. a 5. tříd:
Dívky:
1. Sára Kalousková  tř. 5. A
2. Anna Balúchová  tř. 5. A
3. Michaela Zdražilová  tř. 5. A
Chlapci:
1. Krištof Vintera   tř. 5. A

2. Patrik Šášek   tř. 5. A
3. David Šmíd   tř. 5. A

Všem zúčastněným gratulujeme!!!
.
.
OK ve vybíjené
Ve dnech 2. a 3. května 2017 proběhlo na naší ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole okresní kolo ve vybíjené dívek a chlapců 3. – 5. ročníků. Hoši nastoupili ve středu do boje proti sedmi dalším týmům našeho okresu a pouze jediná prohra s týmem Otnic o tři vybité hráče je odsunula na celkové druhé místo.
Chlapce je potřeba pochválit za bojovnost, disciplínu a nadšení. Hráli velmi dobře a postupovali od vítězství k vítězství. Zvítězit však může pouze jeden.
V soutěži děvčat se našim malým sportovkyním tolik nevedlo a obsadily těsně čtvrté místo, i když pozdějšího celkového vítěze turnaje holky porazily.
Oběma týmům dívek i chlapců děkujeme za  vzornou  reprezentaci  naší školy a blahopřejeme k jejich celkovému umístění.
Reprezentovali nás: P. Šášek, S. Kalousková, K. Vintera, L. Susser, V. Pechman, P. Krištof, D. Šmíd, l. Křetínská, M. Zdražilová, E. Sarkoziová, A. Balúchová/všichni z 5. A/, A. Suchomelová/4. A/, J. Hruška, O. Zeman, J. Stanislav, N. Zeman, A. Pecková/3. A/, S. Drlík, T. Korolkov, Z. Orálková, K. Tutková, D. Řiháková, N. Čtvrtníčková/. B/.
.
.
OVOV – okresní kolo 2017
Dne 28. 4. 2017 jsme se zúčastnili okresního kola v OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) v Bučovicích. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj. Záštitu nad celým projektem má Robert Znělík a Roman Šebrle (dva olympijští vítězi v desetiboji), ale okresní kolo zaštiťovala Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996).
Do okresního kola byly vybrány tyto disciplíny – hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2. min), kliky (2 min.), driblování s basketbalovým míčem (2 min.), nebo plavání (2. min) a trojskok (tři žabáky). Velice náročné, když tyto disciplíny musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne.
Do okresního kola byli vybráni tito žáci: Kryštof Vintera (tř. 5. A), který ve své kategorii zvítězil, Vojtěch Pechmann (tř. 5. A), který vybojoval krásné druhé místo ve své kategorii, Anna Balúchová (tř. 5. A), která získala druhé místo ve své kategorii a Štěpán Šmíd, který obsadil, také druhé místo ve své kategorii. Tito čtyři se probojovali do krajského kola. Jindřich Osolsobě (tř. 7. A) a Daniela Řiháková vybojovali ve svých kategoriích nesmírně cenná třetí místa. Z Bučovic jsme tedy odjížděli všichni s medailemi. Velká gratulace všem závodníkům. Doufám, že se nám bude takto dařit i v krajském kole 5. 6. 2017 v Břeclavi.
Gratulujeme!!!
.
.
Okresní kolo matematické olympiády
V letošním roce se žáci naší školy opět zúčastnili okresního kola v matematické olympiádě a byli i letos úspěšní.
V kategorii pro 6., 8. a 9. ročník zvítězili.
Už v lednu se konalo pro žáky 9.roč, kde nás reprezentovali  V.Kolařík, J.Štofková, O.Studničný a K. Štofková. S plným počtem bodů se na 1. místě umístil Vojta Kolařík z  9. B a vybojoval si postup do krajského kola. V minulých dnech soutěžili žáci 6., 7. a 8. ročníků. I zde se s plným počtem bodů na 1. místě umístily shodně Magda Kolaříková a Kristýna Kolísková z 6. B. Dále nás reprezentovali E. Olejníčková, S. Hanulíková a V. Hanulík. Za 7. roč. se zúčastnili J. Osolsobě a O. Muzikant. Mezi 8. ročníky opět s plným počtem bodů zvítězil s převahou Per Nohejl z 8. A.
Všem patří obrovská gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy.
.

.
Školní kolo ve volejbalu a přehazované 2017
V úterý 18. 4. 2017 se uskutečnilo Školní kolo ve volejbalu a přehazované.  Po prázdninách jsme začali sportem a hned od rána se makalo na plné obrátky. Šesté a sedmá třída hrály turnaj v přehazované se dvěma míči.
Přehazovaná je rychlá a účinná hra zaměřená na bystrost, přesnost a pohotovost. Musíte ukázat a dokázat soupeři, že vaše míče jsou nechytatelné a rychlejší než ty jeho. Vítězem turnaje v přehazované se stala třída 7. A. Druhé místo obsadila třída 6. A. Třetí místo vybojovala třída 6. B.
Výsledky turnaje v přehazované:
1. místo 7. A
2. místo  6. A
3. místo  6. B
Ve volejbalovém turnaji proti sobě nastoupila družstva devátých a osmého ročníku. Úroveň byla vysoká, protože některé souboje a výměny nad sítí, byly napínavé a někdy až neuvěřitelné. Zápasy měly strhující tempo a výsledky se přelévaly z jedné strany na druhou. Některé zápasy rozhodla až třísetová bitva. Vítězné družstvo celého turnaje se stala třída 8. A. Druhé místo obsadila třída 9. A a třetí místo získala třída 9. B. Jen doufám, že budeme úspěšní i v okresním kole, které nás čeká příští týden.
Výsledky turnaje ve volejbalu:
1. místo  8. A
2. místo 9. A
3. místo  9. B
Gratulujeme!!! 
.
Štafetový pohár 2017
Dne 5. 4. 2017 se ve sportovním areálu naší školy uskutečnilo okresní kolo ve Štafetovém poháru. Počasí štafetám přálo, protože nepršelo, nefoukalo a i sluníčko na chvíli vykouklo ze zamračené oblohy. Početné publikum z řad fanoušků, závodníků a přihlížejících školek hnalo závodníky k cíli. Do okresního kola se přihlásilo šest základních škol. 
Ve štafetovém poháru závodí pouze žáci prvního stupně. Každá přihlášená škola, musí mít čtyři družstva. První je složeno z osmi závodníků z prvního až třetího ročníku, druhé družstvo musí být také z osmi závodníků ze čtvrtého a pátého ročníku. Tito závodníci běží trať 8 x 100m. Další třetí a čtvrté družstvo musí být složeno z těchto dvou štafet a běží se 8 x 200m.  Ve štafetě 8 x 200m se započítává rychlejší čas. Nakonec se tyto tři časy sečtou a vyjde konečné pořadí. Naše škola porazila všechny soupeře a zaslouženě vyhrála okresní kolo a postoupila do kraje. Žáci, kteří závodili a dopomohli k vítězství: Kryštof Vintera, Vojtěch Pechmann, Patrik Krištof, Patrik Šášek, Anna Balúchová, Sára Kalousková, Lucie Křetínská, Michaela Zdražilová, Lukáš Süsser, Karolína Přibylová (všichni z pátého ročníku), Marie Skřejpková, Jonáš Hruška, Nicolas Zdeněk Zeman, Barbora Hrozová (všichni ze tř. 3. A), Karin Tutková, Sebastian Felix Drlík, Maxim Spisar, Thomas Korolkov a Zuzana Orálková (všichni ze tř. 3. B). Do programu byla zařazena doplňková disciplína autový hod medicinbalem (1 Kg). V kategorii první až třetí ročník celkově vyhrál a nejdéle hodil Sebastian Felix Drlík ze tř. 3. B a v druhé kategorii pro čtvrtý a pátý ročník obsadil druhé místo Patrik Krištof ze tř. 5. A a třetí místo obsadila Lucie Křetínská také ze tř. 5. A. 
Výsledky:
1. místo ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole (postup do kraje) výkon  9:21,50s

2. místo ZŠ a MŠ Pustiměř     výkon  9:26,00s
3. místo ZŠ a MŠ Brankovice     výkon  9:34,60s
4. místo ZŠ Vyškov, Purkyňova     výkon  9:43,20s
5. místo ZŠ Vyškov, Nádražní 5     výkon  10:02,50s
6. místo ZŠ Rousínov      výkon  10:08,20s
GRATULUJEME !!!
Kompletní výsledky na
www.stafetovypohar.cz

.
Výsledky školního kola matematické soutěže Klokan.
Naše škola se zapojila do celostátní matematické soutěže Klokan.  Přestože všechny úlohy nebyly jednoduché, opět někteří žáci předvedli špičkové výkony. Všem účastníkům gratulujeme!
Výsledky:

Cvrček: ( 2. a 3.ročník)          Klokánek (4. a 5. ročník)
1. Daniela Řiháková  3.B         1. Adam Ševčík  4.A
2. Justina Trefilíková  2.A        2. Kryštof Vintera 5.A
3. Radim Jabůrek  2.A             3. David Šmíd  5.A
Benjamin: ( 6. a 7.ročník)           Kadet (8. a 9. ročník)
 1. Jindřich Osolsobě  7.A                          1. Adam Zlatník  8.A
2. Magda Kolaříková   6.B                          2. Monika Kadlčíková 9.B
2. Martina Kadlčíková 7.A                          3. Klára Kryštofová 9.A
.
.
Krajské kolo v basketbale starších žáků 2017
V pátek 24. 3. 2017 se ve sportovní hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně uskutečnilo krajské finále v basketbale starších žáků. Už v pátek ráno to pro nás nezačalo moc slavně, protože nejvyšší hráč a opora družstva nedorazil na smluvený sraz. I přesto jsme odhodlaně a hrdě vyrazili do Brna vstříc soubojům pod dvěma koši.
Do krajského kola se probojovalo pět družstev. Sehráli jsme dosti smolný turnaj, protože jsme dva zápasy prohráli o jeden koš (jeden zápas se ZŠ TGM Blansko – celkově tato škola obsadila druhé místo), tomu se říká smůla. Poslední zápas se ZŠ Valtice jsme jasně vyhráli a obsadili čtvrté místo v kraji. Tímto bych rád poděkoval všem klukům, kteří statečně bojovali se soupeři a nechali na hřišti srdíčko. Jmenovitě: Štěpán Šmíd tř. 8. A, Matěj Mikulík tř. 8. A, David Nohel tř. 9. A, Ondřej Studničný tř. 9. A, David Horáček tř. 9. B, Jozef Tutko tř. 9. B a Pavel Vláčil tř. 9. B.
Celkové pořadí:
1. místo - ZŠ Sirotkova, Brno
2. místo - ZŠ TGM, Blansko
3. místo - ZŠ Ořechov
4. místo - ZŠ Letní Pole, Vyškov
5. místo - ZŠ Valtice
Gratulujeme !!!
.
.
BĚHÁNÍ SE SVÍČKOU 2017
Prvním běžeckým testem pro závodníky po halové sezoně byl tradiční závod Běhání se svíčkou na atletickém stadionu ve Vyškově. Jarní počasí přivítalo běžce a  s ním i početné pole startujících žáků z naší školy. Soutěžilo se celkem ve 12 kategoriích.
Jak se vedli žáci naší školy?

Přípravka hoši:
 1. místo - 400 m: Vojtěch Pechmann (AHA Vyškov), 70,4 s.
16. místo - 400 m: Sebastian Drlík (AHA Vyškov), 98,2 s.
Přípravka dívky:
4. místo -  400 m: Alžběta Suchomelová  (NEREGISTROVANÁ), 82,20 s.
5. místo -  400 m: Daniela Řiháková (AHA Vyškov), 83,29 s.
Mladší žáci
3. místo - 800 m: Jindřich Osolsobě (AHA Vyškov), 2:41,05 min.
7. místo - 800 m: Lukáš Němec (AHA Vyškov), 3:10,18 min.
Mladší žákyně
6. místo - 800 m: Lucie Bohuslavová (AHA Vyškov ) 3:25,67 min.
Starší žákyně
1. místo - 800 m: Anna Kalincová (AHA Vyškov), 2:45,48 min.
5. místo – 800m: Sarah Langerová (AHA Vyškov), 3:16,45 min.
6. místo – 800m – Leona Hanulíková (Orel Vyškov), 3:21.48 min
Blahopřejeme k předvedeným výkonům, kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/30000
.
.
Dne 8.3.2017 se naše žákyně 6.A Tereza Mikulíková účastnila "V. ročníku Lyžařského a snowboardového přeboru základních,středních a učňovských škol Jihomoravského kraje". Tereza reprezentovala naši školu v jednotlivcích v disciplíně alpského lyžování (obří slalom) v kategorii 6.-7.tříd a obsadila 2.místo. Gratulujeme
                    
.
.
Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce
Dne 16.2.2017 se konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Konverzační soutěže v cizích jazycích mají každoročně vzestupnou tendenci, co se úrovně znalostí ovládat cizí jazyk týče, navíc vždy postupuje pouze vítěz školního kola v dané kategorii. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola ve dvou kategoriích.
Za 6.a 7.třídy poměřil své znalosti s ostatními soutěžícími ze základních škol okresu Vyškov Ondřej Muzikant ze 7.A, který se umístil na pěkném 5.místě. V kategorii 8.a 9.tříd nás reprezentovala Alexandra Matzová z 9.B, která si díky své schopnosti ovládat anglický jazyk na velmi vysoké úrovni vybojovala nádherné 2.místo. Saši i Ondrovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
.
.
Vojtěch Kolařík vítězem matematické olympiády!
V lednu proběhlo okresní kolo matematické olympiády žáků 9. ročníků a víceletých gymnázií. Vojta Kolařík (9. B) předvedl vynikající výkon, vyřešil všechny úlohy a bez ztráty jediného bodu zvítězil.
Další zástupci z naší školy  Jolana  Štofková (4.místo), Ondřej Studničný (5.místo) i Kristýna Štofková (7.místo) se stali úspěšnými řešiteli okresního kola olympiády.
Všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole!
.
.
.
Školní kolo olympiády v anglickém jazyce
Dne 1.2.2017 jsme na naší škole uspořádali školní kolo olympiády v anglickém jazyce. V kategorii 6.a 7.tříd žáci konverzovali na témata My Family, My Home, My Friend, My Pet, My Day, kategorie 8.a 9.ročníků byla rozšířena ještě o pět dalších konverzačních témat.  Žáci hovořili nejen na připravená témata, ale museli se vyrovnat i s dotazy ze stran zkušební komise a pohotově na ně reagovat. Za účast bychom chtěli poděkovat a pogratulovat  žákům 6.tříd: Elišce Olejníčkové (1.místo), Tereze Mikulíkové (2.místo), Anně Ševčíkové (3.místo), Sabině Gregušové, 7.třídu reprezentovali: Ondřej Muzikant (1.místo), Filip Fojtík (2.místo), Jan Látal (3.místo), z 9.ročníků blahopřejeme Alexandře Matzové (1.místo) a Kristýně Štofkové (2.místo). Žákům, kteří obsadili 1.místa přejeme hodně štěstí v okresním kole.
.
.
.
Zeměpisná olympiáda – školní kolo 2017
Ve středu 8. 2. 2017 se uskutečnilo školní kolo v zeměpisné olympiádě. Olympiáda byla rozdělena do tří skupin podle ročníků (na šesté třídy (sk.A), sedmé třídy (sk.B) a v poslední skupině byly dohromady ročníky osmých a devátých tříd (sk. C). Pracovalo se jak s praktickými, tak i  teoretickými vědomostmi.
Zadání olympiády bylo velice těžké a mělo prověřit zeměpisné znalosti každého účastníka.
V kategorii A – 6. tříd  vyhrál Václav Hanulík (tř. 6. A), druhé místo získala Magda Kolaříková (tř. 6. B) a na třetím místě se umístila Kristýna Kolísková (tř. 6. B). V kategorii B – 7. tříd – vyhrál Jan Látal  ze třídy 7. A. Druhé místo získal Jindřich Osolsobě a třetí místo obsadil Filip Fojtík  (kluci jsou ze tř. 7. A). V kategorii C – 8. a 9. tříd – byl vítěz Petr Nohejl (třída 8. A). Druhé místo obsadil Tomáš Vinkler (třída 9. A) a třetí místo získal Jiří Trněný (třída 9. B). Někteří soutěžící měli rovnost bodů. Pravidla jsou taková, že v případě rovnosti bodů, rozhoduje větší počet bodů ze znalostí bez atlasu.
        
Všem zúčastněním gratulujeme a doufám, že se nám bude dařit i v okresních kolech !!!
.
.
.
9.2.17 Výsledky školního kola matematické soutěže Pythagoriáda.
Minulý týden se uskutečnilo školní kolo Pythagoriády, ve které řeší žáci převážně logické úlohy. V časovém limitu 60 minut se snaží správně vypočítat 15 příkladů. Komu se to povedlo nejlépe?
6.roč.
1.-2. místo  Václav Hanulík (6.A)

1.-2. místo  Magda Kolaříková (6.B)
3. místo       Silvie Hanulíková (6.A) 
7.roč.
1. místo       Jindřich Osolsobě (7.A)
2.-4. místo   Ondřej Muzikant (7.A)
2.-4. místo   Filip Fojtík (7.A)
2.-4. místo   Jamie Bushell (7.A)
8.roč.
1. místo       Petr Nohejl (8.A)

2. místo       Vojtěch Olejníček (8.A)
3. místo       Kristýna Jabůrková (8.A)
Úspěšným řešitelům gratulujeme!
.
.
Mistrovství Moravy a Slezska v halové atletice mladšího a staršího žactva 2017
Dne 3. 2. 2017 se uskutečnilo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska v halové atletice mladšího a staršího žactva 2017.
Naši žáci reprezentovali, jak atletický klub AHA Vyškov, tak i naši základní školu. Uspět, (např. do první desítky, dvacítky…), se  podaří zpravidla těm, kteří nějakým způsobem atletikou žijí a jdou úspěchu každým dnem naproti.
Nejlepších výsledků dosáhli tito žáci: Jindra Osolsobě obsadil 9. místo na trati 1500m v mladších žácích výkonem 5:24,83s. Kryštof Vintera získal 14. místo v běhu přes překážky na 60m v kategorii mladších žáků výkonem 11, 64s a v běhu na 800m obsadil 13. místo za výkon 2:45,72s. Startovala i Anička Kalincová, která  v běhu přes překážky na 60m obsadila 15. místo výkonem 9,98s. Dále bych pochválil Filipa Fojtíka, který si každým závodem zlepšuje svoje výkony ve sprinterských a skokanských disciplínách . Ještě ze žáků ZŠ a MŠ Vyškov Letní pole se závodů zúčastnili Silvie Hanulíková, Leona Hanulíková a Václav Hanulík. Silvě se bohužel nepodařilo zdolat základní výšku ve skoku do výšky, v kouli se umístila na 16. místě. Leona ve vrhu koulí získala 23. místo a v běhu na 800m skončila 23. Nejlépe si vedl Václav, i když skok do dálky se mu nevyvedl podle jeho představ, výkonem 4,03m se zařadil na 15. místo, v běhu na 150m mu ale do medaile chybělo pouhých 6 setin sekundy, časem 20.60s si doběhl pro čtvrté místo.

GRATULUJEME!!!
.
.
Brněnský běžecký pohár 2017
Brněnský běžecký pohár pokračoval v sobotu 7. 1. 2017 v Kuřimi
. V třeskutém mrazu si cestu na start našel i Jindřich Osolsobě, žák VII.A. Veliká konkurence a kvalita se sešla na tradičním běhu v Kuřimi. Jindra vybojoval překrásné a cenné třetí místo.
Mladší žáci, 0,95 km:
3. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 3:20 min.

Blahopřejeme !!!
.
.
Mikulášský běh a vyhlášení Dlouhé míle 2016
V sobotu 26. 11. 2016 se uskutečnil ve Vyškově na atletickém stadionu Mikulášský běh – Memoriál Milana Dvořáka, jehož součástí bylo i vyhlašování finále seriálu běžeckých závodů dětí a mládeže s názvem Dlouhé míle 2016.
Krásné skoro až jarní počasí přilákalo mnoho závodníků z blízkého i vzdálenějšího okolí. Nechyběla mikulášská atmosféra s čertem, andělem a Mikulášem.  Tratě různých vzdáleností čekaly na své závodníky. Běžecké souboje a soupeření mezi sebou od těch nejmenších až po dospělé, to vše bylo k vidění na atletickém stadionu. Blýskli se i závodníci naší školy:
Mladší žáci:
5. místo - Jindřich Osolsobě - AHA Vyškov
10. místo - Lukáš Němec - AHA Vyškov
Nejmladší žáci
3. místo – Kryštof Vintera - AHA Vyškov
Přípravka dívky
7. místo -  Alžběta Suchomelová  -  Atletika Slavkov
Přípravka chlapci
30. místo – Radim Jabůrek – Orel Vyškov
Starší dívky
13. místo – Leona Hanulíková – Orel Vyškov
Gratulujeme!!!
Výsledky Dlouhé míle 2016 najdete zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1480423355.pdf
.
.
Okrsková kola ve florbalu 2016
V úterý 15. 11. 2016  se konalo okrskové  kolo ve florbalu starších žákyň na ZŠ v Drnovicích a 16. 11. pak okrskové kolo starších žáků v Rousínově.
Do Rousínova jezdíme rádi, neboť se nám v jejich krásné hale daří. Tento rok tomu nebylo jinak.
Družstvo, které jsme složili mělo  sílu a dravost. Kluci do okrskového kola nastoupili v dobré pohodě a formě. Čekalo nás docela dost dřiny, neboť družstva z Gymnázia Vyškov a Gymnázia Bučovic byla slušně připravena. Obě školy jsme jasně přehráli a vyhráli jsme. Následovala baráž o postup do okresního kola. S napětím jsme čekali, které družstvo s námi sehraje tento postupový zápas. Na finále proti nám nastoupili hráči ze ZŠ Drnovic. I tento zápas jsme dovedli do vítězného konce a slavili postup do okresního kola. Musím pochválit všechny hráče za předvedený výkon. Složení družstva: Lukáš Nohýnek tř. 7. A, Matěj Mikulík tř. 8. A, Vojtěch Olejníček tř. 8. A, Adam Zlatník tř. 8. A, Štěpán Šmíd tř. 8. A, David Nohel tř. 9. A,  Daniel Šebela tř. 9. A, Michal Janás tř. 9. B, Jozef Tutko tř. 9. B a David Horáček tř. 9. B.
Turnaj dívek se hrál  systémem dvou skupin a naše děvčata po přesvědčivých výkonech skupinu jasně vyhrála a nastoupila do baráže o postup do okresního kola. V baráži jsme se utkali se ZŠ Nádražní, která vloni skončila třetí,  v republikovém finále. Bohužel neuznaný regulérní  gól a kvalita soupeře vedla k porážce 2:0 a vypadnutí ze soutěže. Děvčata si zaslouží pochvalu  za odpovědný přístup, sportovní chování a nasazení v celém turnaji. V soutěži nás výborně reprezentovali I. Štursová, K. Štofková, T. Hríbiková,  K. Kryštofová, L. Hanulíková (všechny  9. A),  L. Voráčová, K. Měřínská (všechny z 9. B) a N. Rozehnalová a A. Kalincová z 8. A. Děkujeme za předvedenou hru a snad budeme mít v dalších soutěžích více štěstí na soupeře, protože  děvčata by  si za předvedenou hru postup zasloužila.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!!
.
.
Mistrovství ČR družstev starších žáků v atletice
Dne 1. 10. 2016 se konalo MČR družstev starších žáků v Opavě. Starší žáci vyhráli Krajský přebor JMK a v Semifinále Moravy a Slezska v Šumperku si zajistili čtvrtou příčkou postup na Mistrovství ČR družstev do Opavy. Jen deset vyvolených atletických družstev starších žáků mělo tu možnost startovat na mistrovství ČR.
Pro některé závodníky to byla veliká výzva a možnost utkat se s těmi nejlepšími závodníky. Nejvíc bodů pro družstvo získal náš bývalý žák Jiří Osolsobě (29 bodů) a vytvořil nejlepší výkon sezony mezi staršími žáky ve vrhu koulí. Velikou pochvalu si zaslouží: Štěpán Šmíd (2 body pro družstvo), Josef Tutko, Pavel Vláčil, David Horáček a kombinézka Zdeněk Cupák. Tito kluci byli součástí družstva a účastnili se pravidelně víkendových závodů. Byl to historicky první postup tak vysoko jako je MČR.  Celkové osmé místo v ČR je skvělou reprezentací atletiky a naší školy. Veliké poděkování ke skvělému výsledku.
Gratulujeme!!!
.
.
Okresní kolo v přespolním běhu 2016
Dne 30. 9. 2016 proběhlo na stadionu Za parkem ve Vyškově Okresní kolo v přespolním běhu. Všeobecně nejsou vytrvalostní běhy moc populární, ale i přesto jsme vybrali družstvo mladších a starších žáků.
Velice běžecky příjemné a krásné počasí hnalo běžce za kvalitními výkony. Nejdříve vystartovalo družstvo mladších žáků ve složení: Jindřich Osolsobě, Kryštof Vintera, Lukáš Němec, Daniel Gryc, Lukáš Nohýnek a Václav Hanulík. Nejlépe si vedl Jindřich Osolsobě, který doběhl na sedmém místě v okrese. Druhý nejlepší běžec naší školy byl Václav Hanulík, který doběhl do cíle jako třináctý. Pochvalu si zaslouží i  Kryštof Vintera za velkou bojovnost. Po doběhnutí našich borců a sečtení jejich umístění jsme obsadili nepopulární čtvrtou příčku z jedenácti základních škol. Po doběhu mladších žáků vyběhlo družstvo starších žáků. Byla to běžecká symfonie, protože David Nohel vyhrál a stal se okresním přeborníkem v přespolním běhu. Na osmém místě dokončil Štěpán Šmíd a na devátém místě Jiří Trněný. Velice dobře běžel Aleš Fiala a Josef Tutko. Po doběhu našich závodníků do cíle obsadilo družstvo starších žáků nádherné druhé místo z deseti základních škol v okrese. Škoda, že nám unikl postup do krajského kola, ale i tak historicky nejlepší umístění naší školy v Okresním kole v přespolním běhu.   
Gratulujeme za vynikající reprezentaci školy!!!
.
.
Mistrovství Jihomoravského kraje mladších žáků v atletice 2016
Dne 22. 9. 2016 se uskutečnilo Mistrovství Jihomoravského kraje mladších žáků v atletice ve Znojmě. Družstvo mladších žáků postoupilo do Znojma ze dvou okresních kol. Jen dvě nejlepší družstva měla možnost postupovat dál na Mistrovství Moravy a Slezska.
Na stadionu ve Znojmě nás přivítalo překrásné letní počasí. V družstvu panovala velice dobrá nálada a ve všech disciplínách kluci předvedli velikou bojovnost. Bylo se na co dívat.
Žáci naší školy úspěšně reprezentovali atletický klub i školu: Aleš Fiala (získal 6 bodů), Matěj Oršel (získal 5 bodů), Kryštof Vintera (získal 5 bodů), Jindřich Osolsobě (získal 2 body), Lukáš Šťastný, Daniel Novotný, Filip Fojtík, Petr Nohejl, Daniel Gryc, Adam Konšel, Lukáš Němec a Patrik Šášek. Po sečtení všech bodů získalo družstvo mladších žáků celkové třetí místo v Jihomoravském kraji. Veliká gratulace.
Nejlepší výkony žáků naší školy:
800 m:
6. místo - Kryštof Vintera, 2:43,06 min.
9. místo - Jindřich Osolsobě, 2:49,29 min.
60 m př.:
8. místo - Aleš Fiala, 11,07 s.
6. místo - štafeta 4 x 60 m (Filip Fojtík, Adam Kuchtíček, Mario Hajzler, Erik Pientak,), 36,40 s.
Koule 3 kg:
6. místo - Matěj Oršel, 8,48 m
Výška:
8. místo - Aleš Fiala, 1,30 m
  
Gratulujeme!!!
.
.
1.10.2016, Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žákyň 2016
To, o co se usilovalo dlouhá léta, naplnili hoši AHA Vyškov svým postupem, poprvé v historii, na Mistrovství ČR družstev starších žáků. To se uskuteční v sobotu 1. 10. 2016 v Opavě. Cesta tohoto družstva za tímto úspěchem byla dlouhá.
Všemu na jaře předcházelo prohlášení kapitána týmu Jiřího Osolsobě při schůzce družstev AHA Vyškov prohlásil "dosáhneme toho, čeho dosaženo ještě nebylo!", ... a jako správný kapitán družstvo za úspěchem táhl celou sezonu. Nejprve se kluci stali Přeborníky jihomoravského kraje (už to byl vele úspěch), z prvního místa postoupili na Mistrovství Moravy a Slezska do Šumperka. Zde v prosluněné zářijové neděli družstvo AHA Vyškov vybojovalo v nesmírně těžké konkurenci skvělé čtvrté, postupové místo na Mistrovství ČR. Obrovská gratulace patří celému družstvu, které za úspěchem šlo jako výborný kolektiv, který se popral o každý bod a který, nutno podotknout, táhly také skvělé individuality s vynikajícími osobními výsledky. Určitě nutno taktéž vyzvednout i účinkování družstva starších žákyň AHA Vyškov (kapitánka Lada Fialová), které postupem na Mistrovství Moravy a Slezska skvěle naplnilo své ambice a vynikajícím kolektivním přístupem v Šumperku vybojovalo v nesmírně tvrdé konkurenci 9. místo mistrovského pořadí. Žáci naší školy, kteří dopomohli k postupu na Mistrovství ČR družstev starších žáků: David Nohel (získal 6. bodů pro družstvo), David Horáček, Jozef Tutko, Michal Janás, Nina Rozehnalová, Anna Kalincová (získala 4, 50 bodů pro družstvo), Štěpán Šmíd, Filip Rozehnal a Samuel Hodoši.
Celkový bodový stav Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žákyň:
9. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 45,5 bodu
Celkový bodový stav Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žáků:
4. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 90 bodů
----------------první 4 týmy postup na MČR družstev----------------------
Blahopřejeme!!!
Kompletní výsledky najdete na
www.atletika.cz a fotodokumentaci na Fotogalerii na Rajčeti.
.
.
Vynikající úspěch Vaška Hanulíka (VI.A)
Od pondělí 5. 9. do 7. 9. 2016 se Brno zaplnilo mladými atletickými talenty ze čtrnácti států Evropy. Probíhaly zde na Evropské atletické hry mládeže (EKAG 2016). Těchto prestižních závodů se zúčastnil žák naší třídy VI.A - Vašek Hanulík.

Celkem přibližně tisíc pět set účastníků předvádělo vynikající festival výkonů. Všem vévodil nový světový rekord na 60m Dominika Illovszkého z Maďarska, který tuto trať prolétl v čase 6,89s, když v rozběhu s nedovolenou podporou větru běžel dokonce 6,78s. Závěrečnou tečku udělali sprinteři z Kolína, když ve štafetě 4x60m vytvořili nový český rekord časem 27,30s.
Náš žák Vašek Hanulík  (VI.A) předváděl vynikající výkony. Už v pondělí nastoupil Vašek ve skoku do dálky, bohužel účast ve finále v dálce mu unikla o pouhé 2 cm. V úterý si to vynahradil, hned ráno se probojoval do finále A v běhu na 60m s třetím nejlepším časem, a odpoledne pak hodem kriketovým míčem 45.23m si zajistil druhé finále.
Finálové disciplíny přišly na řadu ve středu. Vašek nezklamal! Ve finále v běhu na 60m doběhl do cíle na třetím místě, a jako nejlepší Čech si užíval slávu, když přebíral překrásnou bronzovou medaili. Po finále v hodu míčkem si slavnostní pochod zopakoval, protože hodem 47.07m si zapsal osobák i třetí místo v Evropě, znovu jako nejlepší Čech. Vašek je borec! Super!
K vynikajícímu úspěchu gratulujeme nejen Vaškovi, ale též Orel Jednotě Vyškov, kterou Vašek reprezentuje.
Další fotografii z uvedené akce naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1473781257.jpg
.
.
Republikové finále OVOV 2016
Dne 8. 9. – 10. 9. 2016 se uskutečnilo v Brně na stadionu VUT Republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) 2016. Žák naší školy Kryštof Vintera, který se hladce probojoval okresním a krajským kolem OVOV, soutěžil i na republikovém finále v Brně.
Více než osm set závodníků, rozpálený stadion od slunce, veliká konkurence a dřina, to vše čekalo na Kryštofa. OVOV to je deset disciplín během dvou dnů, kdy si závodník opravdu šáhne až na dno svých sil. První den na Kryštofa čekaly tyto disciplíny: shyby dvě minuty, švihadlo dvě minuty, běh na 60m, skok do dálky a hod medicinbalem.. Druhý den, kdy je celé tělo unavené, musí závodník zvládnou trojskok, kliky dvě minuty, leh – sed dvě minuty, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 1000m. Kryštof bojoval jako lev a odměnou je mu překrásné čtvrté místo.
Informace a výsledky získáte zde:
http://ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/ovov-zakladni-informace
    
Kryštofe veliká gratulace!!!
 
.
.

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace