O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

PRO ŽÁKY
Školní klub
Příspěvky žáků
Školní časopis

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

PRO ŽÁKY

13. 9. 2017

Informace k projektům Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol:

V letošním školním roce doznal projekt Mléko do škol významných změn. Neochucené produkty (mléko a jiné výrobky) jsou pro všechny žáky zdarma, výdej ve třídách. Ochucené mléčné výrobky jsou s doplatkem žáka a nadále se budou vybírat ze školního automatu na mléčnou kreditku.
Projekt OVOCE a ZELENINA DO ŠKOL je od letošního školního roku určen pro VŠECHNY žáky prvního i druhého stupně – zdarma. Jak bude projekt Ovoce a zelenina do škol vypadat v letošním roce? Žáci obdrží minimálně dvakrát měsíčně až dvě porce čerstvého ovoce a zeleniny, krájené ovocné saláty a lisované šťávy a protlaky. Vybrané produkty v BIO kvalitě. Odpovědnost za čerstvost zboží nese dodavatel (firma COME - automaty s.r.o.)
Distribuce dotovaných mléčných výrobků a dalších výrobků splňujících pamlskovou vyhlášku č. 282/2016 Sb., bude  pod logem moje zdravá svačinka probíhat prostřednictvím výdejního automatu. Vhodnost výrobků na dopolední svačinu školáka je prověřována nutričními terapeuty.
Provozovatelem distribuce ("dodavatelem") je  firma COME automaty s.r.o. O automat se stará dodavatel - zajišťuje doplňování výrobků, případné opravy atd.
 - Automat je chlazený, teplota uvnitř automatu se pohybuje v rozmezí 4 – 8°C. Výrobky jsou v něm bezpečně uskladněny.
- Všechny automaty v České republice jsou mezi sebou on-line propojeny a eviduje se veškerý výdej pro potřeby SZIF, nároky na dotované výrobky a stav dobíjitelného kreditu.
- V automatu se neplatí penězi, používají se tzv. mléčné kreditky, které mohou rodiče svému dítěti nabít libovolnou částkou. Tyto kreditky jsou vydávány zdarma ve škole (ve školní jídelně). Mléčnou kreditku nelze dobít ve škole.

Mléčnou kreditku lze dobít:
- platbou na bankovní účet
- Číslo účtu pro zasílání plateb: 501 501 77 99/5500
- Variabilní symbol: celé číslo mléčné kreditky, které je na ní vytištěno
- POZOR! Při nesprávně uvedeném nebo chybějícím variabilním symbolu nebude platba přiřazena!
- POZOR! Při platbě u přepážky v Raiffeisenbank zaplatíte za vklad poplatek ve výši 55,- Kč a kredity se nepřipisují automaticky, nýbrž manuálně cca jednou týdně.
-zasláním prémiové SMS na číslo 902 11 ve tvaru: pro jednorázové dobití MKmezera20(nebo 50,100,200) mezera ČÍSLO KARTY, pro pravidelné předplatné: MK mezeraT YDEN (nebo MESIC)mezera 20(nebo50,100,200) mezera ČÍSLO KARTY. Cena SMS je 20(nebo50,100 či 200Kč což je výše kreditu, z kterého se na kartu připíše částka ponížená o poplatky)
-platební kartou na internetu – zaplacení platební kartou prostřednictvím platební brány na webových stránkách
www.happysnack.cz
- Ztracené nebo poškození kreditky se vyměňují za nové a vydává je pracovník ve školní jídelně. Kredit ze starých kreditek lze převést na nové karty.
- Požadavky na převedení kreditu, dohledání případných plateb a ztráty hesla se píší na email
karty@come.cz.
- Rodiče mají možnost sledovat, povolovat či omezovat výběry dětí z automatu na internetovém portále automaty.come.cz v sekci "Mléčná kreditka".
-Doporučujeme, aby rodiče provedli na portále automaty.come.cz v sekci "Mléčná kreditka" též změnu hesla.
V automatu je dodáváno mléko a mléčné výrobky výhradně od dodavatele Mlékárna Kunín a.s.- neochucené čerstvé mléko, ochucené mléko, smetanové jogurty, jiné výrobky zdravé výživy dle aktuální nabídky, např. cereální tyčinky, nápoje. Rodiče mají možnost výběr určitých výrobků omezit.
Další informace naleznete zde:
http://www.happysnack.cz/
https://automaty.come.cz/
VSTUP NA PORTÁL pro rodiče a školy: https://automaty.come.cz/

 
Plakát k projektu Mléko do škol naleznete
zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1505295244.pdf

Plakát k projektu Ovoce do škol naleznete zde:
http://www.zsletnipole.cz/download/1505295274.pdf

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace